Ana Sayfa / Kime Ait / 1 Mayıs Hatay’da kutlanacak

1 Mayıs Hatay’da kutlanacak

1 Mayıs’ı Türk-İş Hatay’da  kutlayacak. DİSK ve diğer sendikalar ise 1 Mayıs’ı Taksim’de kutlamak istiyor. 2018 1 Mayıs kutlamaları nerede yapılacak şimdiden araştırılmaya başlandı. 

TÜRK İŞ’in 1 Mayıs kutlamaları adresi Hatay oldu. TÜRK İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, “Bu yıl 1 Mayıs’ ı Hatay’ da kutlayacağız dedi”DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu ise yarın İstanbul Valiliği ile bir görüşme yapacaklarını ona göre İstanbul’daki kutlama alanının belli olacağını söyledi.

Alınan bilgilere göre DİSK İstanbul’da kutlamaların adresi olarak yine Taksim Meydanı’nı isteyecek fakat Valilik’in buna olumlu yanıt vermesi beklenmiyor.

DİSK geçen sene Bakırköy Cumartesi Pazarı alanında 1 Mayıs kutlamalarını gerçekleştirmişti.BİRLEŞİK METAL-İŞ SENDİKASI ‘TAKSİM’ DEDİ
Birleşik Metal-İş Sendikası’ndan da 1 Mayıs kutlamalarına ilişkin karar alındı. Başkanlar Kurulu’nun sonuç bildirgesinde “Tüm emek örgütlerini ve sendikaları, Taksim Alanında 1 Mayıs kutlamalarına çağırıyoruz.” denildi.

İlginizi Çekebilir

Emekli Kurban sonrası aylık alacak

Kurban Bayramı öncesi emeli alıkları olmayacak. Emekli maaşını Kurban Bayramı sonrası alabilecek. Bu kurbanda emekliye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting