Ana Sayfa / Yaşam / 1 Mayıs Maltepe kutlamaları

1 Mayıs Maltepe kutlamaları

Maltepe’de 1 Mayıs kutlamalarına katılan sayısı bu yıl düşük kaldı. Taksim ve çevresi 1 Mayıs nedeniyle araç ve yaya trafiğine kapalı. İşte 1 Mayıs 2018 günü İstanbul’da yaşanan 1 Mayıs olayları ve haberleri. Bu yıl ilk kez Maltepe miting alanında düzenlenecek 1 Mayıs kutlamaları için hazırlıklar tamam.

1 Mayıs Maltepe kutlamaları. İstanbul 1 Mayıs 2018 günü yaşananlar. Taksim ve çevresi kapatıldı. Sahil yolu trafiğe kapatıldı. Sahile çıkan ara yollar da polis tarafından tutuldu. Binlerce polis erken saatlerden itibaren miting alanı çevresinde görev yapmaya başladı. Mitingin gerçekleştirileceği etkinlik alanını polis bariyerleri tarafından kapatıldı. İki koldan yürüyerek gelecek olan katılımcılar arama noktalarından geçtikten sonra miting alanına ulaşacak.

1 MAYIS PROGRAMI

1 Mayıs 2018 Birlik, Mücadele ve Dayanışma günü mitingi için yürüyüşler üç koldan saat 12:00’de, miting programı ise saat 13:00’de başlayacak.

DİSK üyesi sendikaların, diğer işçi sendikalarının başında olduğu kortej Turgut Özal Sahil Bulvarı Kartal-Cevizli tarafında toplanacak.
Feyzullah Caddesinde toplanan kortej ise Kartal-Cevizli tarafındaki yürüyüşe katılacak.

KESK-TMMOB ve TTB’nin başında olduğu kortej ise Turgut Özal Sahil Bulvarı İdealtepe tarafında toplanıp miting alanına yürüyecek.

TAKSİM KAPATILDI
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle Taksim Meydanı’na çıkan yollar araç trafiğe kapatıldı. Etrafı bariyerlerle çevrilen Taksim Meydanı’na gazeteciler de dahil kimse alınmıyor. Meydan çevresinde oluşturulan alanlarda kimlik kontrolü yapılıyor.
Trafiğe kapalı yollar nedeniyle turistler de valizleriyle yürümek zorunda kaldı.

İlginizi Çekebilir

Güniz Akkuş saldırıda yaralandı

Hanımağa lakaplı Güniz Akkuş silahlı saldırıda yakalarından yaralandı. çete savaşları mı? Güniz Akkuş neci., kim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting