Ana Sayfa / Kime Ait / 2. el arabada aranan modeller ve markalar

2. el arabada aranan modeller ve markalar

2. el arabada en çok aranan marka ve modeller ile en kolay satılan 2. el araçlar listesi yenilendi. Ramazan Bayramı sonrası 2. el araç alım satımlarında patlama bekleniyor. Otomobil alım satımı artarken özellikle ikinci el araçlar daha çok aranıyor. Yapılan araştırmalara göre yasak sonrasında 2. el otomobil satışları artabilir. İşte konu ile ilgili detaylar.

2. el araba alım satımının yıldız marka ve modelleri ile 2. el araç piyasasında fiyatı en çok düşün ve artan arabalar belli oldu. Yaz aylarının geliyor olması 2. el otomobillere olan ilgiyi de arttırdı. Hali hazırda yasak sürecinde olduğumuz için satışların pek parlak olduğu söylenemez. Fakat genel beklenti yasak sonrası satışların önemli ölçüde artması yönünde.

sahibinden.com verilerine göre Nisan ayında sahur saatlerinde vasıta kategorisine olan ilgi Ramazan öncesine göre %247 oranında arttı.

Nisan ayının en çok ilan verilen vasıta kategorisi Otomobil olurken Minivan & Panelvan, Arazi/ SUV & Pick-up, Ticari Araçlar ve Motosiklet, sıralamayı takip etti. Marka & Model sıralamasında ilk sırada Renault – Clio yer aldı. Arkasından Volkswagen Passat geldi ve Opel – Astra ile Renault – Megane en çok ilan verilen otomobillerde 3. sırayı paylaştı, sıralama Ford – Focus ile devam etti. Nisan ayında en çok ilanı verilen Arazi/ SUV & Pick-up markası değişmedi ve ilk sırayı yine Nissan aldı.

EN ÇOK SATILAN İKİNCİ EL ARAÇAR

Nisan verilerine göre en çok beyaz, siyah, gri, gümüş gri ve kırmızı renkli, yakıt türü dizel olan otomobil ilanları verildi. 2016 model otomobiller, ilanların lideri oldu.

Tüm ilanlar arasında, araçların %35,4’ü 0 – 100bin kilometre aralığında yer alırken ilanların %26’sı 50.000 – 100.000 TL aralığında satışa sunuldu.

sahibinden.com’da, ilan bakanlar Nisan ayında en çok Volkswagen marka otomobillerle ilgilendi. Volkswagen’i bir sıra gerileyen Renault takip etti. Opel ise Fiat’ın yerini alarak 5. sıradan listeye girdi.

Araçlar en çok gece 22:00-23:00 aralığında incelendi, ilanlara ortalama bakılma süresi ise 10 dakika 21 saniye.

İlginizi Çekebilir

Türker İnanoğlu neci, yaşı, nereli?

Türker İnanoğlu kaç yaşında öldü, Türker İnanoğlu filmleri, serveti ne kadar soruları. Türker İnanoğlu ne …

Sınırsız Hosting