Ana Sayfa / Manşet / 2017 Bedelli askerlik çıkacak mı (Bedelli var mı?)
BEDELLİ ASKERLİK 2017 VAR MI

2017 Bedelli askerlik çıkacak mı (Bedelli var mı?)

Yeni bir bedelli askerlik çıkacak mı ve bedelli askerlik var mı 2017’de diye soran okuyucularımıza en yetkili ağız olan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık yanıt verdi. Bedelli çıkarsa ne kadar para ödenecek sorusu. Bedelli askerlik ne zaman çıkar ve askerlik celp dönemleri son açıklamalar.

Türkiye’de yeni bedelli askerlik çıkacak mı diye soruyorsunuz. Bedelli askerlik var mı, 2017’de bedelli çıkar mı ve bedelli askerlik çıkarsa kaç lira ödemek gerekecek diye merak edip arama motorlarında arayan vatandaşlara bir haberimiz var. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık 2017 yılı için hükümetin gündeminde bedelli askerlik olmayacağını söyledi ama kapıyı da açık bıraktı.  2017 askerlik celp dönemleri ve askere gidecekler merakla gelecek haberleri bekliyor.

SON BEDELLİ ASKERLİK AÇIKLAMASI

İşte son olarak 6 Ocak tarihinde Fikri Işık’ın bedelli askerlik konusunda yaptığı açıklamayı şimdi sizlere sunuyoruz.: Kısa ve orta vadede bedelli askerlik hükümetimizin gündeminde yok. Ama şartlar değişir, ona bir şey diyemem. Uzun vadede ise şunu söylemeliyim. Türkiye’nin yeni bir savunma konseptine ihtiyaç var. Bu değerlendirmelerin sonucunda kaç kişilik bir orduya ihtiyaç var. Bu birlikler nerelerde konuşlanacak. Bunların sonucunda vatani görevlerini yapacak olan minimum sayı belli olacak. Askerlik yaşına gelecek sayı ihtiyaçtan daha fazla olursa bedelli askerlik gündeme gelebilir. Gençlere tavsiyem meşru mazereti olamayanların bir an evvel askerliklerini yapmaları yönünde.

İlginizi Çekebilir

Samsun’da halay kavgası, 4 yaralı

Halay çekme kavgasında kan aktı. Vezirköprü’de halay nedeniyle kavga eden grup birbirini yaraladı. Samsun’un Vezirköprü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting