Ana Sayfa / Kime Ait / A101 satılıyor mu (A101 kime ait)
A101 MARKETLERİ KİME AİT, TURGUT AYLDIN KİM

A101 satılıyor mu (A101 kime ait)

A101 kaç mağazası var ve A101 kime ait, sahibi kim ve ortaklık yapısı tartışılırken A101’in hisse satacağı konuşulmaya başladı. Türkiye’nin en büyük zincir market mağazası A101 satılıyor mu sorusu piyasada soruluyor. Turgut Aydın kim, nereli ve neci ile Turgut Aydın Holding bilgileri. 

A101 marketlerinin hisseleri satışa çıkıyor iddiası. Türkiye’de A101 kaç şubesi bulunuyor ve sahibi kim araştırdık. A101’de hisse satışı planlandığı ve bu yıl içinde sürecin tamamlanabileceği iddia edildi.
Türkiye’nin en büyük market zinciri A101’in çoğunluk ortağı Turgut Aydın Holding’in şirkette hisse satışı için yetki verdiği iddia edildi.

A101 NE ZAMAN SATILACAK, HİSSE FİYATLARI

Bloomberg News’ten Ercan Ersoy’un haberine göre göre, şu anda Turgut Aydın şirketin yüzde 80 hissesine sahip, geri kalan yüzde 20’lik pay ise TMSF’nin elinde. Kaynaklara göre, daha önce FETÖ ile ilişkili olduğu iddia edilen ancak ismi açıklanmayan işadamlarına ait olan hisseler 15 Temmuz darbe girişimi sonrası TMSF’ye devredildi.

Satışın Turgut Aydın’ın yanı sıra TMSF hisselerini de kapsayabileceğini belirten kaynaklar, aralarında özel sermaye fonlarının da bulunduğu yatırımcıların şirketle ilgilendiğini ve satışın bu yıl içinde gerçekleşebileceğini söyledi.

A101’İN 6 BİN 500 MAĞAZASI VAR
2008 yılında Zapsu ailesi başta olmak üzere bir grup yatırımcının girişimiyle kurulan A101 ülke çapında sahip olduğu 6.500 mağazayla Türkiye’nin en büyük marketi durumunda.

2013 yılında şirketin yüzde 35 hissesinin Capital Group International’a satılması düşünülmüş, ancak fiyat konusunda yaşanan anlaşmazlık üzerine satış gerçekleşmemişti. O dönem şirketin değeri 900 milyon lira olarak hesaplanmıştı.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası İstanbul’da “FETÖ darbe girişimi soruşturması” kapsamında örgüte maddi destek sağladıkları iddiasıyla A101 markasıyla faaliyet gösteren Yeni Mağazacılık’a operasyon düzenlenmiş, Turgut Aydın gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılmıştı.

İlginizi Çekebilir

Emekliye KYK yurdu ücretsiz

Emekliler kamu sosyal tesislerinden indirimli yararlanacak, emekliler KYK yurtlarında 1 ay ücretsiz kalabilecek. Kredi ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting