Ana Sayfa / Manşet / ABD’lilerin çekeceği Osmanlı dizisi. Yeniçeri Ağacı
YENİ OSMANLI DİZİSİ

ABD’lilerin çekeceği Osmanlı dizisi. Yeniçeri Ağacı

Yeniçeri Ağacı isimli kitap yeni bir Osmanlı dizisi olarak ekranlara gelecek ve diziyi Amerikalılar çekecek. ABD Türkiye’de Osmanlı dizisi çekerek dikkat çekecek. Amerikalılar Türkiye’de bir Osmanlı dizisi çekecek. Dizi İngilizce çekilecek.

Dedektif  Yaşim, yeni Osmanlı dizisinin baş kahramanı. Amerikalıları Türkiye’de çekeceği Osmanlı dizisine ilham olan kitap Yeniçeri Ağacı kitabı ve konusu. Sina Koloğlu bugünkü köşesinde yeni bir Osmanlı dizisinin başlayacağını açıkladı.
Milliyet/Cadde yazarı Sina Koloğlu, bugünkü köşe yazısında yeni bir Osmanlı dizisinin çekileceğini açıkladı. Amerikan Variety dergisine dayandırdığı iddiasına göre dizinin yapımcılığını Karga Seven Pictures üstlenecek.

Sina Koloğlu’nun yazısı şöyle…

Geçtiğimiz ocak ayında Türkiye’de faaliyete geçen Los Angeles merkezli Karga Seven Pictures, ilginç bir projeye imza atıyor. Jason Goodwin’in Türkçeye de çevrilen ve büyük ilgi gören ‘Yeniçeri Ağacı’ (The Janissary Tree) kitabından yola çıkılarak gerçekleşen bir ‘Osmanlı polisiyesi’. ekrana gelecek. haber, Amerikan ‘Variety’ dergisinde çıktı. Dizi, İngilizce çekilecek.

Kadrosu Türk ve yabancılardan (büyük olasılık Amerikalı oyuncular) oluşacak. Çekimler Türkiye’de gerçekleşecek. Haberde ‘Türkiye’de çekim maliyetlerinin ucuz olduğunun altı çiziliyor.

Çok ses getiren bir Kitap

Dizi kısaca, ll. Mahmud döneminde işlenen cinayetler ve onları çözmekle görevli tarihin belki de ilk hadım dedektifi Yaşim’in maceralarını anlatacak.

Çok ses mgetiren bir kitap olduğunu belirteyim. Karga Seven Pictures, serinin devamı için diğer üç kitabın da haklarını satın almış.

İlginizi Çekebilir

EURO 2024 finali izle

İspanya-İngiltere final maçı canlı yayını ve saati. Euro 2024 finali izle bu akşam kanalı ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting