Ana Sayfa / İlginç / Acun, Ali Koç’a savaş mı açtı?

Acun, Ali Koç’a savaş mı açtı?

Acun Ilıcalı, Fenerbahçe Başkanı Ai koç’a savaş açtı hodri meydan dedi iddiası. Fenerabhçe’de Ali Koç’un başkanlığı sorgulanırken başta taraftarlar ve önde gelen Fenerliler Acun Ilıcalı’nın Fenerbahçe başkanı olması için harekete geçiyor mu. Yorumculara göre Acun Ilıcalı-Ali koç kavgasının çok daha ileri boyutlara tırmanması beklenmiyor. Ali Koç’un Acun’a kızgınlığı yok bu haber basının abartması deniliyor. Süper Lig’i üçüncü sırada tamamlayan Fenerbahçe’de başkanlık seçimi yaklaşırken, camia içindeki huzursuzluk tavan yapmış durumda. Başkan Ali Koç, Emre Belözoğlu’nun Sivasspor maçındaki değişiklikleri sonrası teknik direktörlük koltuğu için arayışa başlarken, Acun Ilıcalı ile arasında geçen bir diyalogda sinirlendiği belirtildi…

Fenerbahçe’de Ali Koç ile Acun Ilıcalı arasındaki gerilim tırmanıyor mu? Ali Koç’un Acun ılıcalı ve onunla bağlantılı tüm isimleri kulüpten göndereceği bile bazı Fener muhaliflerince ortaya atılmıştı ancak bu haberlerin hiçbir geçerliliği yok. Acun Ilıcalı ise yaptığı son açıklama ile ilk kez Fenerbahçe Başkanlığı’na aday olabileceğinin sinyalini verdi Ali Koç’a adeta hodri meydan dedi iddiaları ise doğrulanmadı. Alanya deplasmanına özel uçağıyla giden Başkan Ali Koç’un sakatlığı bulunan Mesut Özil’le ilgili “Acaba oynar mı?” sorusuna Ilıcalı’nın “Oynayacak, ben konuştum” cevabını vermesi Ali Koç’u kızdırdı. Ilıcalı’ya, “Ben bilmiyorum sen nereden biliyorsun Acun” diyen Koç, “Bu kulüp için çok çaba harcıyorsun çok şeyler yaptın ama bu kadar takımın içinde olmanı doğru bulmuyorum” çıkışını yaptı.

Sivasspor maçı öncesinde içinde futbolcuların da olduğu 15 kişilik gruba iftar yemeği veren Acun Ilıcalı’nın Emre Belözoğlu ve takımla olan ilişkisi de Ali Koç’un teknik direktör konusundaki kararda etkili oldu.

ACUN ILICALI YANIT VERDİ

Bu iddiaların ardından Acun Ilıcalı sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak yanıt verdi. İddialara sert çıkan Acun, “Ben de taraftarı olduğum bu güzel kulüp için ne gerekiyorsa gözümü kırpmadan yapmaya devam edeceğim ve bu çirkin zihniyet asla amacına ulaşamayacak” ifadelerini kullandı.

Acun Ilıcalı şunları söyledi:

“Haberde geçen her konu yalan olduğu için genel bir yorum yapmam gerekiyor. Başkanımız Ali Koç ile aramızda bahsi geçen konuların hiçbiri olmadığı gibi kendisi beni 2 gün önceki Kayseri maçında uçağında misafir etmiştir. Futbolcularımızla daha önce yenen ve takım içi birlikteliğin ispatı olan bir yemeğin Sivas maçından bir gün önce gibi gösterilmesi art niyetin kesin bir ispatıdır. Fenerbahçe için elimden geldiğince bazı rakip taraftarların bana göre haksız protestolarını göze alarak maddi manevi destekte bulunmaya çalışıyorum. Gerek başkanımızın gerek taraftarımızın bunu fazlasıyla takdir etmesi de beni çok mutlu ediyor ama belli ki bazı kesimler akıllarınca beni karalayıp fitne sokma derdindeler. Emre Belözoğlu’nun zor bir dönemde takımımızı 8 puan gerideyken devralması, takımımızın şampiyonluğu kıl payı kaçıracak kadar iddialı yere gelmesi ve camiaya ümit veren bir futbol oynatması belli ki birilerini oldukça tedirgin etmiş ve nasıl termine ederiz diye hesapları başlamış. Fenerbahçeli taraftarlar olarak birlikte ve beraberlikle çok güzel günlere ulaşacağımızı biliyoruz. Ben de taraftarı olduğum bu güzel kulüp için ne gerekiyorsa gözümü kırpmadan yapmaya devam edeceğim ve bu çirkin zihniyet asla amacına ulaşamayacak.”

İlginizi Çekebilir

Fred rövanşta cezalı

F!enerbahçe-Olympiakos rövanş maçı ne zaman hangi kanalda Fenerbahçe’de cezalı ve sakat futbolcular kimler sorusu. Olympiakos …

Sınırsız Hosting