Ana Sayfa / Kime Ait / Akbank’tan son açıklama

Akbank’tan son açıklama

Akbank son dakika açıklama yaptı. KAP’a yapılan Akbank açıklaması. Akbank siber saldırı iddialarını doğrulamadı. Akbank’ta teknik arıza ne kadar daha devam edecek müşteriler ne yapmalı. Akbank mobil ve Aktbank internet şubelerini kullananlara önemli uyarı. Akbank’ta yaşanan erişim sorunun ardından banka tarafından KAP’a açıklama yapıldı.

Akbank’ın KAP açıklaması ve teknik sorun. Akbank’ta ne oldu neden mobil ve internet sitelerinde sorun yaşandı son durum ne bilgileri. Akbank’ta yaşanan erişim sorunun ardından banka tarafından KAP’a açıklama yapıldı.

ÇÖZÜM İÇİN ÇALIŞILIYOR

Bankanın KAP’a yaptığı açıklamada, müşterilere hizmet verdiği tüm kanalların sorundan etkilendiğini belirterek, ilgili birimlerin ve teknoloji iş ortaklarının çözüm için çalışmalarına devam ettiğini belirtti.

“SİBER SALDIRI İDDİALARI GERÇEK DEĞİL”

Açıklamada, “Durumun siber saldırıdan kaynaklandığına dair internet ve sosyal medyada yapılan paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır. Bankamız ve müşterilerimizin bilgi ve kayıtlarına ilişkin herhangi bir güvenlik problemi bulunmamaktadır, sorunun giderilmesini takiben işlemlerimiz devam edecektir” denildi.

AKBANK BORÇLULARI NE YAPACAK, SON ÖDEME TARİHLERİ GELENLER NE YAPACAK?

ANONYMOUS: BİZ YAPMADIK!

Öte yandan Anonymous twitter hesabı üzerinden bir açıklama yaparak, Akbank’a kendilerinin saldırmadığını bildirdi. Ancak ünlü hacker grubu , “Akbank’a biz saldırmadık. Fakat bir çok defa hacklendiklerini biliyoruz. Bu sefer gizlemeyeceklerini düşünüyoruz.”diye tweet attı.

FAİZ TAHSİL ETTİ!

Sistemin göçmesi sebebiyle vatandaşlar bankaya EFT ve havale benzeri işlemler yapamadılar. Şubeye veya ATM aracılığı ile para da yatıramayan müşterilere ikinci bir şok yaşattı. Banka kredi kart ve kredi ödemesi olan vatandaşların kredili mevduat hesabından para tahsil ettiğini bildirdi. Yani bankanın sorunu nedeniyle para yatıramayan vatandaş banka tarafından cezalandırılmış oldu.

Banka ödeme günü bugün olan müşterilerine sms yollayarak kredi mevduat hesaplarından tahsilat yapıldığını bildirdi.

FAİZ ALAMAZ!

Öte yandan hukukçular, bankanın müşterilerinden geciken ödemelerden dolayı gecikme faizi alamayacağını belirttiler.

Avukat Gökçe Yabuloglu, bu konuda şunları söyledi:

“Sistemin göçmesi nedeniyle Akbank’ın çalışamaması; insanın iradesi dışında meydana gelen gayriihtiyari bir mücbir sebep, müşteriler için kaçınılamaz ve karşı konulamaz bir olaydır. Dolayısıyla burada borcun borçlu tarafından ifa edilebilmesi mümkün olmadığından borçlu temerrüdü de söz konusu değildir. Çünkü borç muaccel olmuş olsa dahi ifa edilebilir nitelikte değil, bu yüzden sistemin çökmesi nedeniyle yapılamayan işlemler bakımından borçlu müşterilerin herhangi bir sorumlulukları doğmaz. Sorumluluk tamamiyle bankaya aittir.”

BDDK AÇIKLAMA YAPMADI

Öte yandan milyonlarca müşterisi olan bir bankanın 24 saatten fazla çalışmamasına rağmen denetleyici kurum olan BDDK’nın henüz bir açıklama yapmaması da sosyal medyada tepkilere neden oldu.

Akbank’daki sistem arızası Twitter’da halen 1 numaralı gündem durumunda.

İlginizi Çekebilir

Servet Yardımcı neci, nereli ve kim?

Servet Yardımcı aslen nereli, yaşı, eğitimi ve kimdir bilgileri. TFF Başkan adayları kimler, hangi isimler …

Sınırsız Hosting