Ana Sayfa / Manşet / ALES 15-23 Mart başvuru 2017
ALES 2017 BAŞVURU

ALES 15-23 Mart başvuru 2017

2017 ALES ilkbahar başvuru tarihleri ve son başvuru tarihi ile ALES başvuru ücreti. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen ALES ilkbahar dönemi başvuruları başladı. Başvurular 15-23 Mart tarihleri arasında alınacak.

ALES 2017 İlkbahar dönemi başvuru tarihleri ve son başvuru tarihi. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) başvuruları başladı.

ALES ilkbahar dönemi başvuruları ÖSYM’nin sitesinden 15-23 Mart tarihleri arasında alınacak.

Sınav 7 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirilecek. Sınavda sayısal ve sözel bölümden oluşan testler uygulanacak. Sınav saat 10.00’da başlayacak ve cevaplama süresi 180 dakika (3 saat) olacak.
BAŞVURU İŞLEMLERİ

ÖSYM’de kayıtlarında geçerli bir fotoğrafı bulunmayan adaylar başvurularını diledikleri başvuru merkezinden yapabilecekler.

ÖSYM’de geçerli fotoğrafı bulunan adaylar ise başvurularını https://ais.osym.gov.tr internet adresimden veya diledikleri bir başvuru merkezinden yapacaklar.

Adaylar, başvuru işlemini yaptıktan sonra sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklar.
Adaylar sınav ücretini kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile başvuru süresi içinde yatırabilirler.

Sınav ücreti ödeme işlemleri, sınava başvuru süresi bittikten sonraki ilk gün, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için mesai saati bitiminde, ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için saat 23.59’da sona erecek.

İlginizi Çekebilir

Yeni konut düzenlemesi

Konut yeni düzenleme Mehmet Şimşek duyurdu. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kentsel dönüşümün finansmanıyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting