Ana Sayfa / Kime Ait / Ali Çelik neci, nereli ve kim (Hakkari Valisi)

Ali Çelik neci, nereli ve kim (Hakkari Valisi)

Hakkari Valisi Ali Çelik aslen nereli, yaşı, eğitimi ve kimdir bilgileri. Hakkari Kayyım Belediye Başkanı Vali Ali Çelik hakkında tüm merak edilenler. Hakkari Valisi Ali Çelik kimdir, kaç yaşında, yeni görevi ne? Hakkari Valisi Ali Çelik’in kim olduğu, kaç yaşında olduğu ve yeni görevinin ne olduğu merak konusu oldu.

Hakkari Valisi Ali Çelik memleketi, kaç doğumlu kariyeri bilgileri. Hakkari Belediye Başkanı görevden alındı yerine Vali Ali Çellik kayyım olarak atandı. 31 Mart Yerel Seçimleri’nde DEM Parti’den Hakkari Belediye Başkanı olarak seçilen Mehmet Sıddık Akış, sabah saatlerinde Van’da gözaltına alınmıştı. Akış’ın yerine Hakkari Valisi Ali Çelik atandı. Bu gelişmenin ardından Hakkari Valisi Ali Çelik’in kim olduğu merak edildi. ALİ ÇELİK KİMDİR? Hakkari Valisi Ali Çelik kimdir, kaç yaşında, yeni görevi ne? İşte merak edilenler…

ALİ ÇELİK KİMDİR?

1976 yılında Uşak’ta doğan Ali ÇELİK, ilköğrenimini Uşak’ta ortaöğrenimini ise Kütahya’da tamamladı. 1995 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde başladığı lisans eğitimini 1999 yılında bölüm birincisi olarak tamamladı. 2000 yılında İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Kütahya Valiliğinde göreve başladı. Yedi ay Londra’da dil eğitimi alan ÇELİK; Kaymakam Adaylığı süresince İyidere (Rize), Kemer (Burdur) ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Kaymakamlık görevine atanmasını müteakiben Mazgirt (Tunceli), Kiraz (İzmir), Akdağmadeni (Yozgat), Bismil (Diyarbakır) ilçelerinde görev yaptı. 06.10.2010 – 02.11.2018 tarihleri arasında Mülkiye Teftiş Kurulu emrinde Mülkiye Başmüfettişliği görevinde bulundu. 23.08.2017 – 05.11.2018 tarihleri arasında vekâleten Emniyet Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 27.10.2018 tarihinden itibaren İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürü olarak görev yaptı. 10 Haziran 2020 tarih ve 2020/274 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kütahya Valisi olarak görev yaptı. 10 Ağustos 2023 tarih ve 2023/376 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile atandığı Hakkari Valiliği görevine 20.08.2023 tarihinde başladı.

ALİ ÇELİK YENİ GÖREVİ NE?

31 Mart Yerel Seçimleri’nde DEM Parti’den Hakkari Belediye Başkanı olarak seçilen Mehmet Sıddık Akış, sabah saatlerinde Van’da gözaltına alınmıştı. Akış’ın yerine Hakkari Valisi Ali Çelik atandı. Böylelikle Ali Çelik yeni Hakkari Belediye Başkanı oldu.

ALİ ÇELİK KİMDİR? Hakkari Valisi Ali Çelik kimdir, kaç yaşında, yeni görevi ne?

ALİ ÇELİK KİMDİR? Hakkari Valisi Ali Çelik kimdir, kaç yaşında, yeni görevi ne?

İlginizi Çekebilir

Emekli Kurban ikramiyesi tarihi

Emekli ikramiye ne zaman alacak. Kurban Bayramı için bilgisi. Kurban Bayramı emeli ikramiyesi ödenme takvimi …

Sınırsız Hosting