Ana Sayfa / Genel / Ali Şeker ve Ali Haydar Hakverdi CHP’yi bırakıyor

Ali Şeker ve Ali Haydar Hakverdi CHP’yi bırakıyor

CHP’den Ali Şeker ve Ali Haydar Hakverdi’nin de istifa edeceği öne sürülüyor. CHP’de milletvekili istifaları peş peşe yaşanıyor. İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil’in CHP’den istifa ederek TİP’e katılmasının ardından CHP kulislerinde iki vekil hakkında istifa iddiaları konuşuldu.

Ali Şeker ve Ali Haydar Hakverdi CHP’den istifa ediyor iddiası. CHP’Den istifa eden milletvekillerinin sayısı artıyor. CHP’den istifa ederek TİP’e geçen Sera Kadıgil, istifasının tamamen ideolojik olduğunu söyledi.

Kadıgil’in istifasının ardından CHP Milletvekilleri Ali Şeker ve Ali Haydar Hakverdi’nin de CHP’den ayrılacağı iddia edildi.

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker

CHP’Lİ VEKİLLERDEN JET YANIT

Odatv’den Uğur Can Biçer’in haberine göre Ali Şeker “Sera Kadıgil’in ardından sizin de Türkiye İşçi Partisi’ne geçeceğinize yönelik söylentiler doğru mu?” şeklindeki sorumuza şöyle yanıt verdi:

“Öye bir şey yok. Parti içinde partimizin ilkeleri doğrultusunda daha solda bir siyaset yapması için geçmişte olduğu gibi bundan sonra da mücadele edeceğiz.”

PAZARTESİ TOPLANTI

Pazartesi günü parti içindeki sol muhalif yapıların bir araya geleceği bir toplantı yapacaklarını kaydeden Şeker, “Partimizin merkez sağ üzerinden siyaset yapmasını doğru bulmuyoruz. Partinin sağın bunca yıkımının karşısında gerçek sol bir iktidarın alternatifi olduğunu dillendirmek istiyoruz. 70 yıldır sağ iktidarlar ülkeyi yağma talan borç batağına sürükledi. Bunun çözümü merkez sağ iktidarı değil, gerçek bir sol sosyal demokrat ve kamucu bir anlayıştan geçiyor. Bunu parti içinde seslendirmeye devam edeceğiz” dedi.

Şeker şunları söyledi:

“Toplantıyı Şişli’de gerçekleştireceğiz. Daha çok parti içinde daha solda siyaset yapılmasını isteyen dağınık grupların düşüncelerini ifade edip bir arada mücadele edeceğiz.

Sıkıntı şu.

Parti uzun zamandır kitlesini merkez sağ iktidarına ikna etmeye çalışıyor.

Gelecek Partisi, DEVA Partisi ve İYİ Parti’nin çok öne çıkarıldığı, halbuki sistemden mutsuz olan insanların bu sistemlerin tam karşısında bir düşünceyle iktidar aternatifi koymaları gerek.”

KADIGİL HAKKINDA NE DEDİ?

Şeker, CHP’den Türkiye İşçi Partisi’ne geçen Sera Kadıgil’le ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Sera Hanım kendince bu yolun doğru olduğunu düşündü. Ona da mücadelesinde başarılar diliyorum.”

ALİ HAYDAR HAKVERDİ NE DEDİ?

CHP’den istifa ederek TİP’e geçeceği konuşulan Ankara milletvekili Ali Haydar Hakverdi ise iddialara “Ben Cumhuriyet Halk Partiliyim” diye yanıt verdi.

İlginizi Çekebilir

İsrail’e satışı yasaklanan ürünler

Türkiye’den İsrail’e satılması yasaklanan mal ve ürünler. Ticaret Bakanlığı’ndan ” İsrail’e ihracat kısıtlaması” başlığıyla yayımlanan …

Sınırsız Hosting