Ana Sayfa / Genel / Almanya’da cami kundaklandı

Almanya’da cami kundaklandı

Almanya’da Türk camisi kundaklandı. Almanya’da Türklere yönelik ırkçı saldırılar arterken camiler de hedef oluyor. Almanya’nın Chemnitz kentinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Fatih Camii kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından kundaklandı…

Cami kundaklandı Almanya’da. Avrupa’da İslamiyet hızla yayılıp insanlar hak yol doğru istikamet Müslümanlıa geçtikçe ırkçılar da saldırılarını arttırıyor.

Almanya’da cami kundaklamalarına bir yenisi daha eklendi. En son 9 Aralık’ta gerçekleştirilen saldırıdan sonra bugün Chemnitz kentinde de bir sabotaj gerçekleştirildi.

Almanya’nın Chemnitz kentinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Fatih Camii kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından kundaklandı.

Camii kullanılmaz hale gelirken Alman hükümetinin saldırılara sessizliği ise sürüyor. Saldırıya uğrayan caminin bir duvarı tamamen yıkılırken o bölüm tamamen yandı.

İlginizi Çekebilir

Kerem Aktürkoğlu Lyon’a gidiyor

Lyon, Kerem Aktürkoğlu’nu transfer ediyor. Galatasaray kerem Aktürkoğlu’nu kaça satıyor Fransız devine ve kerem Aktürkoğlu …