Ana Sayfa / Kime Ait / AP’de Mark Zuckerberg ifade veriyor

AP’de Mark Zuckerberg ifade veriyor

Facebook’un Avrupa geleceği belli oluyor. Mark Zuckerberg AP’de ifade veriyor. Facebook kişisel verileri gerektiği gibi koruyamamıştı. İstihbarat birimleri de genel bilgileri kişilerin Face hesabından ele geçiriyor. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, kişisel bilgilerin ihlal edilmesi ve veri skandalı sonrası bugün Avrupa Parlamentosu’nda ifade verecek.

Mark Zuckerberg Avrupa’da ifade veriyor parlamentoda. İngiliz veri şirketi Cambridge Analytica’nın 87 milyon Facebook kullanıcısının kişisel bilgilerini ele geçirmesi sonrası ortaya çıkan skandalda sosyal ağ şirketinin kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg bugün Avrupa Parlamentosu’nda (AP) ifade verecek.

Avrupa Birliği’nin yasama organlarından birisi olan ve üye devletlerden 751 temsilcinin yer aldığı parlamentonun davetine olumlu yanıt veren Zuckerberg, siyasi grupların temsilcilerinin yanı sıra, hukukçuların ve sivil haklar uzmanlarının karşısına çıkacak.

Görüşmenin olacağı açıklandığında kapalı kapılar ardında gerçekleşeceği belirtilmiş, ancak özellikle AB parlamenterleri bu duruma tepki göstermişti.

Şikâyetler üzerine harekete geçen AP Başkanı Antonio Tajani, Zuckerberg ile görüşerek oturumun kamuoyuna açık bir şekilde gerçekleştirilmesi için kendisini ikna ettiğini açıkladı.

Twitter üzerinden bir mesaj yayınlayan AP Başkanı, “Facebook CEO’su Zuckerberg Bey ile şahsen konuşarak görüşmeyi internet üzerinden yayınlamayı teklif ettim. Bu talebi kabul ettiğini memnuniyetle belirtmek istiyorum. AB vatandaşları için harika bir haber. AP için gösterdiği saygıdan dolayı kendisine teşekkür ederim” ifadesini kullandı. Tajani ayrıca görüşmenin bugün TSİ 19:15 ile 20:30 arasında gerçekleşeceğini belirtti.

İlginizi Çekebilir

Ali Çelik neci, nereli ve kim (Hakkari Valisi)

Hakkari Valisi Ali Çelik aslen nereli, yaşı, eğitimi ve kimdir bilgileri. Hakkari Kayyım Belediye Başkanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting