Ana Sayfa / Manşet / Atila Kaya, istifa mı etti MHP’den?

Atila Kaya, istifa mı etti MHP’den?

Atila Kaya’nın MHP Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ettiği öne sürülüyor. Bahçeli’ye karşı çıkan eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Atila Kaya, Meral Akşener’in safına mı geçti sorusu. Başkanlık sistemine hayır diyen Atiya Kaya’nın Bahçeli’ye bayrak açarak istifa ettiği öne sürülüyor ancak bu iddia henüz doğrulanmadı. 

Atila Kaya aslen nereli, kaç yaşında ve ne zamandır MHP milletvekili ve genel başkan yardımcısı sorusu gündemde. Devlet bahçeli’ye karşı isyan bayrağı açan isimlerden birinin de Atila Kaya olduğu öne sürülüyor. Atila Kaya MHP İstanbul 3. bölge Milletvekili ve MHP Genel Başkan yardımcısı.

ATİLA KAYA, BAHÇELİ’YE KARŞI GELİR Mİ?

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Atila Kaya’nın partili cumhurbaşkanlığını öngören anayasa değişiklik teklifine ‘hayır’ diyeceğini açıklayarak, partideki görevinden istifa ettiği iddia edildi.

MHP’de muhalif kanadı destekleyen bir yayın çizgisi bulunan ülkücü görüşteki Yeniçağ gazetesinde yer alan haber şöyle:

“Devlet Bahçeli’nin Meclis’te ve referandumda evet oyu vereceğini açıklaması MHP’de deprem etkisi yarattı. Bahçeli’ye yakınlığıyla bilinen MHP İstanbul Milletvekili Atila Kaya, genel başkan yardımcılığından istifa ederek, Başkanlık sistemine hayır oyu vereceği iddia edildi. Kaya’nın bu kararı sonrasında MHP’de başkanlığa hayır diyen vekil sayısı 7’ye yükseldi.”

İlginizi Çekebilir

Ganire Paşayeva defnedildi

Ganire Paşayeva cenazesi ve serilen kilimin sırrı. Azerbaycan’da ölen milletvekili Ganire Paşayeva cenazesine Türkiye7den kimler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting