Ana Sayfa / Genel / Bahçeli, Nazlı Çelik’e konuştu (17 Ocak Star ana haber)
DEVLET BAHÇELİ NAZLI ÇELİK

Bahçeli, Nazlı Çelik’e konuştu (17 Ocak Star ana haber)

Nazlı Çelik’in Devlet Bahçeli röportajı 17 Ocak 2017 Star TV. MHP lideri Devlet Bahçeli, STar TV ana haber sunucusu Nazlı Çelik’e konuştu, Bahçeli’nin açıklamaları bugün yani 17 Ocak 2017 Star TV ana haberde saat 19.00’da. 

17 Ocak Star TV ana haberi ve Devlet Bahçeli’nin açıklamaları. Nazlı Çelik. MHP lideri Bahçeli ile görüştü. Star Ana Haber sunucusu Nazlı Çelik sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, başkanlığa neden evet dedi? Yarın Kılıçdaroğlu ile ne konuşacak?Çok özel açıklamalar 19:00’da Star Haber’de” dedi. Bahçeli ve Kılıçdaroğlu yarın saat 12’de TBMM’de Devlet Bahçeli’nin makamında Anayasa değişikliği teklifi üzerinde konuşacak.  AKP ve MHP, 18 maddelik anayasa değişikliği teklifine evet derken CHP ve HDP ise ‘Hayır’ diyor. Meclis’te anayasa değişikliği teklifi 2. tur oylaması ise yarın yani 18 Ocak Çarşamba günü başlayacak.

Bu kapsamda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Nazlı Çelik’e yapacağı açıklama daha da önem kazanıyor.

BAHÇELİ SON OLARAK CHP İÇİN NE DEMİŞTİ

İşte MHP lideri Bahçeli’nin son Twitter paYlaşımındaki açıklamaları:

“Diyarbakır’ın Sur ilçesinde, polis servis aracının geçişi sırasında önceden tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilakı acımıza acı katmıştır. Bu saldırıda 4 polis şehit, 1’si ağır olmak üzere 2 polisimiz de yaralanmıştır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara şifa diliyorum. Şehitlerimizin kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı temennisinde bulunuyor, terörizme ve teröristlere lanet olsun diyorum. Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanun Teklifinin birinci tur görüşmeleri dün itibariyle tamamlanmıştır. Milletvekillerimizi uzun ve yorucu çalışmalarından dolayı kutluyor, başarılarının devamını niyaz ediyorum. Bir hafta boyunca Gazi Meclisimiz olağanüstü bir çalışma performansı sergileyerek kendisine bağlanan umutları boşa çıkarmamıştır.
18 Maddelik Anayasa Değişiklik Teklifinin ilk etabı beklendiği üzere yoğun, heyecanlı, gerilimli ve hatta zaman zaman çalkantılı geçmiştir. Milli iradenin tecelligahı Meclisimiz Türkiye’nin ayak bağlarından kurtulması, sırtındaki kamburlardan uzaklaşması için devreye girmiştir. TBMM’nin çalışmasını engellemeye, milletvekillerinin demokratik ve siyasi tercih hakkını sabote etmeye dönük çabalara da hız verilmiştir. Milletten ümidini kesen CHP yönetimi, milli iradeye çıkan yolları tıkamak ve hatta kullanılamaz hale getirmek için olmadık yollara sapmıştır. TBMM’nde yaşanan kürsü işgalleri, kavga sahneleri, ucuz oyunlar, isnat ve iftiraya varan siyasi söylemler muhataplarını mahcup edecektir. Milli Mücadele’de destan yazan aziz Türk milletine nasıl ve hangi tür hükümet etme sistemini tercih ettiğini sormanın neresi yanlıştır? 15 Temmuz’da tankın önüne yatan, gökyüzündeki darbeci uçaklara adeta pençe atan kahraman millete makus güvensizlik nasıl yorumlanmalıdır?

DESPOTÇA VE TAHAMMÜLSÜZCE HAREKET ETTİ

Fiili durumdan şikâyetçi olup da bunun önlenmesi ve örselenmesi konusunda felç geçirmiş gibi hareketsiz duranlar ne anlatmaktadır? Egemenliğin sahibi olan Türk milletine tarihi nitelikli ve bizzat istikbalini ilgilendiren bir konuda görüşünü sormanın neresi hatalıdır? CHP ve yanında hizalanmış kaos ittifakı akla hayale gelmedik senaryolarla milletin kaderine sahip çıkma hakkını gasp etmeye kalkıştılar. Partimizin çok değerli milletvekillerinin telefon numaraları afişe edildi. Sosyal medyadan her türlü tezvirat ve dedikodu dolaşıma sokuldu. Sözde özgürlük ve demokrasi şampiyonları ille de hayır temposu tutarken,evet tercihini bastırmak için despotça ve tahammülsüzce hareket etti.

Uzlaşma, sorumluluk ruhuyla milli şuuru buluşturmuş siyasi bir vicdanda vasat ve varlık bulur. Milli uzlaşma ihaneti gömer, ithamları söker. Aynı ırmakta iki defa yıkanma hevesi abestir. Türkiye abes siyaset mantığını elinin tersiyle itecek, hızını kesen ağırlıkları atacaktır. Muhtemel kaos hazırlıklarını, kriz salgınlarını, anti demokratik arayış ve özlemleri milletçe göğüsleyip peşinen etkisizleştirmek zorundayız. İnançları mumdan olanların ateşle imtihana girmeleri sonuçsuz ve boş bir çabadır. Millete korku salanların emelleri kursaklarında kalacaktır. Yıllarca rejim üzerinden siyaset kurgulayanların, asıl rejim muhalifi müfsitler olduğunu görmek, bilmek, anlamak lazımdır.

Allah’ın izniyle Çarşamba günü başlayacak ikinci tur görüşmelerinden sonra Anayasa Değişikliği milletimizin önüne gelecektir. İnancım budur. İnancım budur. Milletten yana görünüp yine millete güvensiz ve duyarsız kalanlar bir kez daha çuvallayacaklar ve yüzleri kızarmaktan kurtulamayacaktır.”

İlginizi Çekebilir

Beşiktaş’ta Santos kovuldu

Beşiktaş teknik direktöre Santos’un görevine son verildi. Teknik Direktör Fernando Santos’la yollarımızı ayırmış bulunmaktayız. Santos’a …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting