Ana Sayfa / Manşet / Bakırköy 1 Mayıs katılan sayısı (2017)
BAKIRKÖY 1 MAYIS

Bakırköy 1 Mayıs katılan sayısı (2017)

Mehmet Z. (32) Çorum’dan sordu, “İstanbul’da Bakırköy’deki 1 Mayıs kutlamalarına kaç kiyi katıldı, hangi örgütler Bakırköy’deki 1 Mayıs etkinliklerine gitti ve sayıları nedir” diye sormuş. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü için İstanbul’da Bakırköy Halk Pazarı yeri resmi etkinlik olarak izin verildi. Bakırköy’deki 1 Mayıs etkinliklerine katılan sayısı i ise önceki yıllardaki 1 Mayıs’ların gölgesinde kaldı. 

1 Mayıs için Bakırköy’de toplanan insan sayısı binlerle ifade ediliyor. Bakırköy Hlak Pazarı’ndaki resmi 1 Mayıs kutlamalarına katılan örgütler, sendikalar ve sivil toplum kuruluşları ile bunlara bağlı insan sayısı bu yıl az kaldı. Bakırköy halk pazarında toplanan binlerce kişinin 1 Mayıs coşkusu havadan drone ile görüntülendi.

1 MAYIS BAKIRKÖY KATILIM BEKLENENDEN AZ

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarının merkezi olan Bakırköy’de etkinlikler başladı. Halk pazarında toplanan binlerce kişi 1 Mayıs coşkusunu yaşadı. Kutlamaların yapıldığı Bakırköy’deki halk pazarı meydanı havadan drone ile görüntülendi.

Görüntülerde 1 Mayıs coşkusunu yaşamak isteyen binlerce kişinin alanı doldurduğu görülüyor.

BAKIRKÖY 1 MAYIS KATILAN ÖRGÜT VE SENDİKALAR

İkinci kez Bakırköy’de gerçekleştirilen 1 Mayıs kutlamalarına katılan sendikalara üye işçiler, ellerinde “Yaşasın 1 Mayıs”, “İş, barış, özgürlük ve adalet için yaşasın 1 Mayıs” yazılı pankartlarla ve sendika flamalarıyla alana giriş yaptı.

Miting alanına, DİSK Genel Başkan Kani Beko, KESK Genel Başkanı Lami Özgen, TMMOB Başkanı Emin Koramaz ve TTB Başkanı Prof. Dr. Raşit Türkel birlikte yürüdü.

Arama noktaları dışında miting alanında resmi kıyafetli polisin bulunmadığı, üzerinde “görevli” yazılı beyaz yelek giyen kişilerin görev yaptığı görüldü.

Kutlama alanında, Oyuncular Sendikası, İstanbul Serbest Mali Müşavirler Odası, Çağdaş Avukatlar Grubu, DSP, TKP, Türkiye Yazarlar Sendikası, Haziran Grubu, İstanbul Eczacı Odası, TÜKODER, Türkiye Gazeteciler Sendikası, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfının da aralarında bulunduğu çeşitli sivil toplum kuruluşları ile siyasi partilerin üyeleri, belediye işçileri ve taraftar grupları da yer aldı.

“KAMPÜS CADILARI” İLGİNÇ KOSTÜMLERLE RENK KATTI

Bir grup da Ankara’daki terör saldırısında hayatını kaybedenlerin fotoğraflarının yer aldığı pankartı taşıyarak alana girdi. “Kampüs Cadıları” adlı kadın grubu da giydikleri ilginç kostümlerle miting alanına renk kattı. Bir grup DSP’li ise merhum Başbakan Bülent Ecevit’in fotoğrafının bulunduğu flama taşıdı.

İlginizi Çekebilir

Günde 8 kadın öldürülüyor

Türkiye’de 1 günde tam 8 kadın öldürüldü. Erkekler kadınları öldürmeye devam ediyor. Songül Karlı’ın akrabası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting