Ana Sayfa / Manşet / Berkin Elvan öleli 3 yıl odu (Gezi direnişi)
BERKİN ELVAN ÖLELİ 3 YIL OLDU

Berkin Elvan öleli 3 yıl odu (Gezi direnişi)

Berkin Elvan öleli  3 yıl oldu. 3 yıl önce gezi direnişi sırasında ekmek almak için evinden çıkan Berkin Elvan öldürülmüştü. Berkin Elvan için bugün yani 11 Mart tören düzenleniyor kabri başında. Gezi Direnişi’nin simge çocuğu Berkin Elvan 3. ölüm yıldönümünde anılıyor. Elvan için ilk tören bugün saat 14:00’da Feriköy’deki mezarı başında yapılacak.

Berkin Elvan 2014 yılında ölmüştü. Gezi direnişinin sembol çocuğu ekmek almak için evinden çıkmış ve ölmüştü Berkin Elvan. 2013’teki Gezi Parkı Direnişi günlerinde Okmeydanı’ndaki evinden ekmek almaya giderken polisin attığı gaz fişeğiyle başından vurulan 15 yaşındaki Berkin Elvan, ölümünün 3’üncü yıldönümünde anılıyor.
Elvan, 269 gün boyunca verdiği yaşam savaşını 11 Mart 2014’te 16 kiloya düşerek kaybetmişti. Elvan’ın ölümünün ardından Okmeydanı’ndaki cemevinde, binlerce kişinin katıldığı bir cenaze töreni düzenlenmişti.

BERKİN ELVAN ANMA TÖRENLERİ 11 MART 2017
Cenaze, yaklaşık beş saatlik bir yürüyüşün ardından Feriköy Mezarlığı’nda toprağa verilmişti. Elvan’ın ölümünün üzerinde üç yıl geçti. Elvan ölüm yıldönümünde mezarı başında yapılacak törenle anılacak. Törene çok sayıda sivil toplum kuruluşu, siyasi parti ve dernekten katılım çağrısı yapıldı. Tören, saat 14.00’te Elvan’ın mezarı başında yapılacak.
KILIÇDAROĞLU: HUZUR DOLU GÜNLER SANA OLAN BORCUMUZDUR GÜZEL KALPLİ ÇOCUK

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da Twitter hesabından Berkin Elvan ile ilgili paylaşımda bulundu. Kılıçdaroğlu paylaşımında “Berkin umut dolu gözleriyle hep 14 yaşında kalacak… Demokrasi, özgürlük ve huzur dolu günler sana olan borcumuzdur güzel kalpli çocuk” ifadelerine yer verdi.

İlginizi Çekebilir

Gaziosmanpaşa toprak kayması

İstanbul Gaziosmanpaşa toprak kaması olan bölge ve etkilenen gecekondu sayısı. İstanbul Gaziosmanpaşa’da toprak kayması meydana …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting