Ana Sayfa / Yaşam / Beytullah Aksoy neci, nereli, kim?

Beytullah Aksoy neci, nereli, kim?

Beytullah Aksoy aslen nereli, neci ve kim neden gündem oldu sorusu. DEVA Partisi’nde andımız için hayvani ihtiyaç sözü kriz çıkardı ve hayvani sözü nedeniyle önemli bir isim istifa etti. DEVA’da hayvani krizi büyüyor. ‘Andımız’ ile ilgili ‘hayvani ihtiyaç’ tanımlaması yapan DEVA Partisi İstanbul İl Başkan yardımcısı Beytullah Aksoy istifa etti. Aksoy, “İtirazımı nezaket içinde dile getirmeliydim. Üzgünüm, istifa ediyorum” dedi.

Beytullah Aksoy, nereli, yaşı, eğitimi ve kimdiri aranıyor. DEVA Partisi Andımız konusunda çıkmaza girdi bir kesim hayvani ihtiyaç derken Ali Babacan’ın başını çektiği kişiler isi andımızı gereksiz Türklüğü lüzumsuz buluyor gibi.

DEVA Partisi İstanbul İl Başkan yardımcısı Beytullah Aksoy, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Danıştay’ın kararına destek vererek, ‘Andımız’ hakkında ağır ifadeler kullanmıştı.

Aksoy, “Bir Türk için her sabah ben Türk’üm diye bağırmak ancak hayvani bir ihtiyacı tatmin edebilir. Bir toplum, hayvani ihtiyaçlarını önceliklendiren bireylerden oluşursa orada zihinsel gelişimden söz edilemez” demişti.

Beytullah Aksoy’a tepkiler sürerken, yeni bir gelişme yaşandı. Yaptığı paylaşım nedeniyle parti içinde de tepki çeken Aksoy, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada paylaşım için özür diledi ve DEVA Partisi’nden istifa ettiğini açıkladı. Sosyal medyadan istifa metnini yayımlayan Aksoy, “Çok özür dilerim. Gerçekten üzgünüm. İstifa ediyorum” notunu düştü.

İlginizi Çekebilir

Gaziosmanpaşa toprak kayması

İstanbul Gaziosmanpaşa toprak kaması olan bölge ve etkilenen gecekondu sayısı. İstanbul Gaziosmanpaşa’da toprak kayması meydana …

Sınırsız Hosting