Ana Sayfa / Kime Ait / Bodrum’da yer kalmadı

Bodrum’da yer kalmadı

Bodrum, kurban Bayramı tatilcilerinin gelişiyle tam doldu birçok turist sahillerde sabahlamak zorunda kalıyor. Buodrum taştı.. Bodrum’lulardan artık ilçemize gelmeyin ne su yetiyor ne ekmek isyanı. Bodrum’da otel, pansiyon ve diğer kafe, lokanta gibi hizmet sektöründe ise zamlar fahiş oranlara çekildi. Bodrum’da su bile artık içilemez druma geldi en ucuz su 5 lira.Bayram tatilinde Bodrum’u tercih edenler, ilçe girişinde uzun araç kuyrukları oluşturdu.

Turizmciler yabancı turist yok diye ağlarken yerli turisti fahiş fiyatla hizmet vererek hem açıklarını kapatıyor hem de kasalarını dolduruyor. bunun son örneği bodrum oldu. Bodrum’a on binlerce yerli turist kurban bayramı için akın edince ilçedeki bazı gözüaçıklar fiyatlarını astronomik rakamlara çekerek kısa yoldan 3-5 yıllık karlarını almaya başladı.

9 günlük bayram tatili nedeniyle turistik beldelere olan talep yoğunlaştı. Bodrum ise bu yıl da en gözde tatil beldesi olmayı sürdürüyor. Çok sayıda yerli turist, araçlarıyla ilçenin girişinde kilometrelerce kuyruk oluşturdu.

Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Genel Sekreteri Yiğit Girgin, “Artan bu talepler nedeniyle tatili için özel araçları ile gelen misafirler trafikte yoğunluk ve aksamalara neden oluyor bununla ilgili şikayetler alıyoruz. Özellikle dağıtım işi yapan sektör temsilcileri trafikteki aksamalar nedeniyle sorunlar yaşıyor. Toplu taşıma seferlerinde aksaklıklar meydana geliyor. Bununla ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının bir çalışma yaptığını biliyoruz. Umarım en kısa sürede bu sorunun önüne geçilir” dedi.

Otellerdeki doluluk oranının beklentilerinin üzerinde olduğunu söyleyen Girgin, bu durumun sektörde memnuniyet yarattığını ifade etti.

İlginizi Çekebilir

Merkez Bankası 2024 sonu tahmini

2024 yıl sonu Merkez Bankası dolar ve enflasyon tahmini. yıl sonu dolar ne olacak enflasyon …

Sınırsız Hosting