Ana Sayfa / Kime Ait / Bor Şeker fabrikası Doğuş Çay’ın oldu

Bor Şeker fabrikası Doğuş Çay’ın oldu

Doğuş Çay, Niğde Bor Şeker fabrikası ihalesini kazandı. Şeker fabrikaları satılıyor ilk ihaleyi yani Niğde Bor Şeker Fabrikası satın alma ihalesini Doğuş Çay kazandı. Niğde Bor Şeker fabrikası 336 milyon liraya satıldı. Niğde Bor Şeker Fabrikası’nın satışı için bugün ihale yapıldı. İhalenin ilk turu gerginlikle başladı. İhalenin açık artırma bölümünde Doğuş Çay ile Kayseri Şeker yarıştı. En yüksek teklifi 336 milyon lirayla Doğuş Çay verdi. Kayseri Şeker ihaleden çekildi. Saat 17.00’de Kırşehir fabrikası için ihale yapılacak.

Bor Şeker fabrikası Doğuş Çay tarafından ihaleyle satın alındı ve Bor şeker fabrikası 336 milyon Türk lirasına satıldı. ÖİB, ilk kez yatırımcıları ilan etmeden bugün ihale yapacağını duyurdu. Bor Şeker Fabrikası için ihale birazdan başlayacak. Salonda Niğdeliler, çiftçiler, CHP’li yönetici ve milletvekilleri var. Vekiller ihale öncesi Özelleştirme İdaresi’nde basın toplantısı yaptı.

SALONDA GERGİNLİK

Salona CHP’li yönetici ve milletvekilleri alınmak istemedi. Özelleştirme İdaresi Başkanı Ahmet Aksu, CHP’lilere ihaleyi sağlıksız hale getirdiklerini söyleyince, vekiller “Neyi, kimden gizliyorsunuz? Bizim gelmemiz sizi neden rahatsız etti? Biz mi ihaleyi sağlıksız hale getiriyoruz?” dedi.

Salonda CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal,CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay, CHP Parti Meclis üyesi Semra Dinçer ile Niğde ve Kırşehir’den hem partililer hem de çiftçiler yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Ali Çelik neci, nereli ve kim (Hakkari Valisi)

Hakkari Valisi Ali Çelik aslen nereli, yaşı, eğitimi ve kimdir bilgileri. Hakkari Kayyım Belediye Başkanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting