Ana Sayfa / Sağlık / Burak Tatar şehit oldu (UMKE görevlisi)
umke görevlisi burak tatar şehit oldu

Burak Tatar şehit oldu (UMKE görevlisi)

Afrin’de UMKE görevlisi Burak Tatar şehit oldu. Afrin’de şehit olan sağlık görevlisi Burak Tatar Erzurumlu. Erzurumlu sağlık görevlisi Burak Tatar, Afrin’de askeri aracın mayına isabet etmesi sonucu meydana gelen patlamada şehit düştü. Patlamada 3 asker de yaralandı.

Sağlıkçı Burak Tatar Afrin’de şehit düştü. burak Tatar yaşı, nereli ve mesleği. ‘Zeytin Dalı Harekatı’ kapsamında Erzurum’dan geçici görevle Afrin’e giden UMKE paramedik sağlık personeli Burak Tatar, bugün saat 17.25 sıralarında Kestele Hidirya bölgesinde askeri aracın mayına isabet etmesi sonucu meydana gelen patlamada şehit düştü.

NARMANLI’DA ŞEHİT CENAZE TÖRENİ

Şehit Tatar’ın cenazesi yarın öğle namazını müteakip Narmanlı Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Güzelova (Tufanç) Mahallesinde defnedilecek.

Sağlık Bakanlığı tarafından Zeytin Dalı Harekatı kapsamında fedakarca görev yapan sağlık çalışanlarından UMKE görevlisi Burak Tatar’ın bugün Afrin bölgesinde el yapımı bombanın patlaması sonucu şehit olduğu açıklandı. Yazılı açıklama yapan Bakan Demircan, “Harekatın başladığı ilk günden itibaren, vatan, millet aşkıyla gerek hastanelerde gerek ambulanslarda gerekse cephede canları pahasına yaralılarımıza müdahale eden çalışanlarımızın ne kadar kutsal bir görev üstlendiklerine bir kez daha şahitlik ettik, ediyoruz. Yüzlerce sağlık çalışanı gibi Burak Kardeşimiz de görev yaptığı Erzurum 112 Komuta Kontrol Merkezinden gönüllü olarak savaş bölgesine gidip kutsal görevi icra ederken Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. Şehitlik gibi yüce bir mertebeye nail olan Burak Kardeşime Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm sağlık camiamıza başsağlığı diliyorum” ifadelerinde bulundu.

İlginizi Çekebilir

Dövmede kanser riski

Kanser riski dövmelilerde arttı. Dövme yaptırmak kansere neden olabilir. Dövme hastalıkları ve dövme sonrası ne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting