Ana Sayfa / Yaşam / Bursa okul tatil mi 25 Aralık Pazartesi
BURSA ULUDAĞ KAR YOL

Bursa okul tatil mi 25 Aralık Pazartesi

Okullar Bursa’da pazartesi günü yani 25 Aralık 2017 tatil oldu mu, MEB açıklama yaptı mı sorusu. Bursa kar ve okullar tatil olur mu sorusu gündemde. kar nedeniyle Bursa’da pazartesi günü 25 Aralık okullar tatil mi milli eğitim açıklama yaptı mı diye öğrenci ve velilerce aranıyor. Pazartesi 25 Aralık kar yağışının etkili olduğu bölgeler ve İstanbul’da kar yağışı başladı mı sorusu gündemde. 

Bursa okul kar tatili haberleri ve gelişmeleri 25 Aralık pazartesi günü için merak ediliyor. Kar yağışının sürdüğü iller, İstanbul, Bursa, Bolu, Çanakkale okullar 25 Aralık 2017 pazartesi günü tatil oldu mu, olur mu soruları ve Bursa Uludağ yolu kar nedeniyle kapalı haberleri. heniz Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü kar tatili olup olmayacağına ilişkin bir açıklama yapmadı. Okullar Bursa’da kar tatili oldu mu diye arayanlara önemli haber.

BURSA ULUDAĞ YOLU KAR KAPALI

Öte yandan etkili kar ve tipi nedeniyle Bursa Uludağ yolunda sıkıntılı saatler yaşanıyor. Kar esareti Uludağ’a tatile gidenleri esir aldı. Uludağ’da etkili olan kar yağışı nedeniyle yol kapandı. Hafta sonu tatili için Uludağ’ı tercih eden tatilciler kilometrelerce kuyruk oluşturdu. Kar kalınlığının 63 santimetreye ulaştığı Uludağ’da jandarma ekipleri araçlarına zincir takmayan sürücüleri geri çevirdi.

Kış turizminin gözde merkezlerinden Uludağ hafta sonu tatilcilerin akınına uğradı. Hata sonu tatilini kayak yaparak geçirmek isteyen tatilciler ve günübirlikçiler sabahın erken saatlerine yollara düştü. Dün geceden itibaren etkili olan kar yağışı, dağ yolunda kar kalınlığının 63 santimetreye ulaşmasına neden oldu.

Tipi ve şiddetli yağan kar nedeniyle Uludağ yolu da 8’inci kilometreden itibaren karla kaplandı. Yolda kalan araçlar kilometrelerce kuyruk oluşturdu.

Yolda kalıp zincir takmaya uğraşan sürücüler, kendilerinin düştüğü hataya başkalarının düşmemesini istediklerini belirtirken kar yağışıyla birlikte işleri açılan zincirciler ise bir takım zinciri 80 liraya sattıklarını takma işlemi ile birlikte bir zincirden 110 lira kazandıklarını söyledi.

Öte yandan jandarma ekipleri araçlarına zincir takmayan sürücüleri geri çevirdi.

İlginizi Çekebilir

Üniversiteli İrem Er öldü

Bartın’da kız öğrenci ölü bulundu. İrem Er ölüm nedeni ne merak ediliyor. Üniversite öğrencisi İrem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting