Ana Sayfa / Ekonomi / Çalışan anneye destek başvuru başladı

Çalışan anneye destek başvuru başladı

Çalışan anneye destek başvuru şartları ve başvuru yerleri ile başvuru tarihleri. Hangi 3 ilde çalışan annelere destek başladı kaç para verilecek bilgisi.  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan, sosyal medya hesabından Ankara, İstanbul ve İzmir’de 12 ay boyunca çalışan annelere 325 avro (11.339 TL) destek sağlanacağını duyurarak başvuruların bugün başladığını belirtti. Işıkhan, Sosyal Güvenlik Kurumu aracılığıyla anneleri destekleyerek çocuk bakım sorumlulukları nedeniyle istihdamdan uzaklaşmanın önüne geçmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Çalışan anneye 325 Euro estek başvuruları başladı. 3 ilde çalışan annelere para verilecek işte başvuru tarihleri ve yerleri. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Sosyal Güvenlik Kurumu aracılığıyla anneleri destekleyerek çocuk bakım sorumlulukları nedeniyle istihdamdan uzaklaşmanın önüne geçmeyi hedeflediklerini belirterek Ankara, İstanbul ve İzmir’de 12 ay boyunca çalışan annelere 325 euro (11.339 TL) destek sağlanacağını ifade etti.

Işıkhan, projenin ikinci dönemi için başvuruların bugün başladığını duyurdu.

7 BİN KİŞİ FAYDALANACAK
Bakan Işıkhan projenin 3 büyük şehirde 7 bin çalışan anneyi kapsadığını ifade ederek, “Eğitimli ve sigortalı çocuk bakıcılığının teşvikini de sağlamayı hedeflediğimiz projeden toplam 7 bin kadın faydalanacak. Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi II (EDU-CARE II) kapsamında başvuruları aşağıdaki link aracılığıyla e-Devlet üzerinden yapabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

Emeklinin temmuz zammı yüzde 22 oldu

Emekli temmuz zammı belli oldu. İşçi, memur ve emekli yeni zam oranları Temuz2024 açıklandı. TÜİK’in …

Sınırsız Hosting