Ana Sayfa / Genel / Çanakkale vaka sayısı yüzde 50 azaldı

Çanakkale vaka sayısı yüzde 50 azaldı

Çanakkale ve Edirne korona vaka sayıları bir haftada yüzde 50 azaldı. Çanakkale’de koronavirüs vakaları bitiyor. Sağlık bakanı koca yeni aşılama takvimini açıkladı. 40 Yaş üstü vatandaşlar için aşılama başlıyor. Uygulanan tedbirlerin sonuç verdiğini belirten Sağlık Bakanı Koca, vaka sayılarındaki düşüşün yakın bir zamanda ağır hasta ve vefatlara yansıyacağını söyledi. Bakan Koca, hastaneye başvuranların sayısının yarı yarıya düştüğünü belirtti.

Çanakkale son korona tablosu ve vaka sayıları. sağlık bakanı Koca Çanakkale ve Edirne’de korona vakalarının yüzde 50 azaldığını açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tam kapanmanın 4. gününde Edirne Valiliği’nin ziyaret etti. Bakan Koca, ziyaretin ardından kameraların karşısına geçti.

Koca’nın konuşmasından öne çıkanlar:

”Milletçe yaptığımız fedakarlığın etkisini vaka sayılarında ve hastaneye yatışlarda görmeye başladık. Yakında durumun ağır hasta ve vefatlara da yansıyacağını biliyoruz.

HASTANE BAŞVURULARI YARI YARIYA DÜŞTÜ

Vaka sayılarındaki düşüş ile test sayısı arasında ilişki kurarak, test sayıları düşürülerek vaka sayılarının düştüğü yönünde asılsız ve iyi niyetli olmayan bazı değerlendirmeler görüyoruz. Tüm Türkiye’de son iki haftada hastaneye müracaat edenlerin sayısı yarı yarıya düşmüş durumda.

Sürecin sonunda bayramı bayram gibi yaşamak istiyoruz. Tedbriler sonuç veriyor.

Edirne aşılama programını başarıyla yürüten illerimizden. Sırası gelen vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum.

İlginizi Çekebilir

Merkez Bankası 2024 sonu tahmini

2024 yıl sonu Merkez Bankası dolar ve enflasyon tahmini. yıl sonu dolar ne olacak enflasyon …

Sınırsız Hosting