Ana Sayfa / Kime Ait / Çiftlik Bank kapatılacak mı?

Çiftlik Bank kapatılacak mı?

Çiftlik Bank kumar mı, sanal oyun mu Çiftlik Bank ne ve kazancı yasal mı, helal mi soruları. İnternetteki Çiftlik Bank oyunu için yasal süreç başladı,. bakanlık inceleme başlatıyor. Şimdi Çiftlik bank oyuncuları ne olacağını ve paralarını kurtarıp kurtaramayacaklarını merak ediyor. 

Çiftlik Bank ne, nasıl bir oyun Çiftlik Bank ve para yatıranlar ne yapacak kazandırıyor mu, oyun neden incelemeye alındı diye gün boyu internette arama yapılıyor. Çiftlik Bank oyunundakiler paralarını geri alabiliyor mu? İşte Çiftlik Bank ile ilgili tüm bilmek istedikleriniz, merak ettikleriniz.

Peki kısa sürede binlerce üyeye ulaşan Çiftlik Bank nedir? 200 bin TL yatırana aylık 50 bin lira kazanç vaadiyle sanal çiftlik hayvanları satan KKTC merkezli Çiftlik Bank, aslında internet üzerinden oynanan sanal bir oyun. Kişiler siteye üye olduktan sonra sanal tarım yatırımları gerçekleştiriyor. Yatırdığı paraya göre, tavuk, arı veya keçi satın alıyor. Üyelere, sanal yatırımın ardından yüzde 40’a yakın kazanç sağlandığı iddia ediliyor. Sistem içindeki ödeme trafiği ise Papara adı verilen bir yazılım kullanılarak sağlanıyor.

Çiftlik Bank’ın sermayedarı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) menşeli “Fame Game Software Ltd” isimli 100 bin dolar sermayeli bir firma.

Şirketin CEO’su 27 yaşındaki Mehmet Aydın birçok yatırım yaptıklarını iddia ediyor. Gerçekte hayvan aldıklarını onların yemi ve samanını da ürettiklerini söylüyor. Ancak “yatırım yaptık” dediği tesislerin hiçbirinde bu kazançları dağıtacak bir üretim yok. Şirket, tanesinin 10-15 TL’ye satıldığını öne sürdüğü mavi yumurtayla para kazandığını iddia ediyor.

Sabah’ın haberine göre Türkiye genelinde Çiftlik Bank ürünlerini satan 70 adet de bayi bulunuyor. Bu tablo sisteme olan inancın artmasını ve daha fazla kişinin buraya para yatırmasını sağlıyor. Ancak şirketin bayiliklerinin hepsinin kendileri tarafından kurulduğu görülüyor. Şirketin internet sitesine koyduğu tapuların da Çiftlik Bank adına değil, Mehmet Aydın adına kayıtlı olması da şüpheleri artırıyor.

‘SERVER’IN ADINI DİRİLİŞ YAPTIK’

Şirketin CEO’su olduğu belirtilen Mehmet Aydın, twitter’dan dün paylaştığı mesajda “Son zamanlarda Çiftlik Bank ailemize, firmamıza yapılan karalama çalışmalarına, büyümemize engel olma çabalarına karşı hep birlikte dimdik durduk. Bu sebeple 1.Server ( Ceres ) ismini “DİRİLİŞ” olarak değiştiriyoruz” ifadelerini kullanmış.

İlginizi Çekebilir

Yiğit Akü kime ait, sahibi

Yiğit akü kime ait, sahibi, Yiğit Aküne zaman nerede kuruldu. Borsa İstanbul Yiğit Akü hisseleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting