Ana Sayfa / Kadınca / Derya Yanık nereli, neci ve kim?

Derya Yanık nereli, neci ve kim?

Derya Yanık kimdir nerelidir ve necidir sorusu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık aslen nereli, yaşı kaç ve görevleri daha önce ne yapıyordu sorusu.

Yeni Bakan olan derya yanık memleketi, eğitimi, yaşı ve kimdir bilgileri. İşte Derya Yanık ile ilgili tüm merak edilenler. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık bilgileri.

DERYA YANIK NECİ KİM

AK Parti yeni MKYK belli oldu. Derya Yanık listede kendine yer bulurken hakkındaki bilgiler araştılmaya başlandı. Sıklıkla “Derya Yanık kimdir? Kaç yaşında ve nereli?” sorusu yöneltiliyor.
DERYA YANIK KİMDİR?

1972 yılında Kadirli’de doğdu. İlköğrenimini Kadirli’de, orta ve lise öğrenimini Adana Anadolu Lisesi’nde tamamladı. 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Aralık 1996 itibariyle İstanbul Barosu’na bağlı olarak Avukatlık Stajını tamamladı. Aynı tarihten bu yana serbest avukat olarak çalışmaktadır.

İnsan hakları, aile hukuku, çocuk ve kadın hakları alanlarıyla ilgili pek çok sivil toplum çalışmasında yer aldı. Çeşitli basın-yayın organlarında muhtelif tarihlerde mesleki, edebi ve siyasi yazı ve çalışmaları yayınlanmış ve yayınlanmaktadır.

AKPARTİ İstanbul Kurucu İl Yönetim Kurulu üyesi olup 2004-2014 yılları arasında 5 ve 6. Dönem İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği yapmıştır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hukuk Komisyonu Başkanlığı, AKPARTİ Grup Sözcülüğü görevlerini ifa etmiştir.


Öğrencilik yıllarından bu yana sivil toplum çalışmalarının içinde olan Yanık, Kadın ve Demokrasi Derneği’nin yanı sıra pek çok başkaca dernek ve vakıfta üye, yönetim kurulu üyesi ve istişare kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

İŞTE SON KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ YENİ BAKANLAR KİM KİMDİR

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yerine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kuruldu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Vedat Bilgin getirildi.

Ruhsar Pekcan’ın görevine son verilmesiyle yerine Mehmet Muş Ticaret Bakanı olarak atandı.

 

İlginizi Çekebilir

İmamoğlu YSK’ya çağrı yaptı

İstanbul ilçelerinde garip olaylar. Ekrem İmamoğlu, AKP’nin itirazlarını kabul edildiğini ama CHP’nin itirazları reddedildiğini açıkladı. …

Sınırsız Hosting