Ana Sayfa / Genel / Devlet Bahçeli ‘Öldü’ asparagası

Devlet Bahçeli ‘Öldü’ asparagası

Devlet Bahçeli öldü mü yalan haberi yine sosyal medyada hızla yayıldı. Türkiye’de maalesef sosyal medya tam bir yalan haber deryası gibi oldu nitekim yine MHP Lideri Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı, Devlet Bahçeli kalp krizi geçirdi, Devlet Bahçeli yoğun bakımda gibi asparagas haber 16 nisan akşamı sosyal medyada servis edildi. 

Devlet Bahçeli öldü iddiası yine sosyal medyada yer aldı ve yalan haber üzerine yüzlerce yorum yapıldı. Türk siyasi hayatının mihenk taşlarından olan Devlet Bahçeli hakkında yalan haber yayanların FETÖ’cüler olduğu belirtiliyor. Nitekim, MHP sosyal meyda sorumlusu ve Türkgün gazetesi sosyal medya danışmanı sorumlusu olduğu belirtilen Hüseyin Özkan, Devlet Bahçeli‘yle ilgili asparagas haber yapan hesapların titizlikle incelendiğini ve gerekenin yapılacağını yazdı.

KİM NE YAZDI BAHÇELİ İÇİN

İşte sosyal medyada Devlet bahçeli öldü yalan haberi sonrası gelen tepkilerden bazıları

Namussuz şerefsizler isim yok cisim yok trol haber yapıp durmayın canı alan da veren de Allah Cc.dür Allah Devlet Bahçeli’ye uzun ömürler versin

Devlet Bahçeli çifte su verilmiş çelik gibi maşallah !!! dedikodulara kulak asmayın

Fetullahçı hainlerle PKK’lı alçakların ve yancısı utanmazların sosyal medya üzerinden sayın Devlet Bahçeli beyle ilgili yayma gayretinde oldukları haber kesinlikle yalandır, asparagastır, bu tezviratı yayan hesaplarla ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır.

Liderim , can parçam , Sn. Devlet Bahçeli için kim neyi Allah’dan diliyorsa Allah , sonsuz katını , sevdikleriyle O dileyenlere versin inşallah.

Bahçeli, cumhur ittifakına sahip çıkmıştı

BAHÇELİ YAŞI, NERELİ, SİYASİ HAYATI VE DAVASI

Devlet Bahçeli kimdir? MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli kaç yaşında?

Uzun yıllardır Türk siyaseti içerisinde yer alan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin hayatı, kariyeri, eğitimi ve siyasi yaşamı merak edilen konular arasında yer alıyor. Peki Devlet Bahçeli kimdir? İşte merak edilenleri…

DEVLET BAHÇELİ KİMDİR?

1948 yılında Osmaniye’de doğdu. Yörede Fettahoğulları olarak bilinen geniş bir Türkmen ailesine mensuptur. İlk öğrenimini memleketi Osmaniye’de 7 Ocak İlkokulu’nda tamamladı. Ortaokulu kendisinden üç yaş büyük Servet adındaki abisiyle Adana’da Özel Çukurova Koleji’nde yatılı okudu. Lise eğitimi için İstanbul’a akrabalarının yanına gitti ve Emirgan Akgün Koleji’ne yazıldı. Lise ikinci sınıfta Etiler’deki Özel Ata Koleji’ne geçti ve lise diplomasını da yine bu okuldan aldı. 1967 yılında Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’ni (şimdiki adıyla Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi) kazandı ve dış ticaret bölümünü 1971’de bitirerek mezun oldu.

Mezun oluşunun ardından Bahçeli, 1972 yılında Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi ve bağlı yüksek okullarda İktisat Bölümü asistanı olarak görev aldı. Öğrencilerle yakından ilgilenen bir akademisyendi. Aynı zamanda Ülkücü Maliyeciler ve İktisatçılar Derneği’nin kurucularından, Üniversite Akademi ve Yüksekokullar Asistanları Derneği’nin (ÜMİD-BİR) kurucularından ve genel başkanlarındandır. Ayrıca kısaca ÜNAY denilen Üniversite Akademi ve Yüksekokulları asistanlığı kurdu ve başkanlık görevini üstlendi. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde iktisat doktorası yaptı ve aynı üniversitenin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Politikasında Ana Bilim Dalı’nda 1987 yılına kadar öğretim üyeliği görevini sürdürdü. Dr. Bahçeli yine bu süre içerisinde Türkiye ve Dünya Ekonomisi, Türk Tarihi ve Dış Politika konularıyla ilgilendi ve bu alanlarda çalışmalar yaptı.

Bahçeli, gençlik dönemlerinde Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi genel başkanı Alparslan Türkeş’in seminerlerine gitmeye başladı. 1967 yılında Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinde öğrenci iken Ülkü Ocakları Kurucusu ve yöneticisi olarak görev aldı. 1970-1971 yıllarında Türkiye Millî Talebe Federasyonu Genel Sekreterliği görevlerinde bulundu. Bir yandan aktif olarak siyasi faaliyetleri yürütürken, diğer yandan da akademik çalışmalarını devam ettirdi.

1980 Darbesi’nden sonra cezaevine giren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve Ülkücü kuruluşların yöneticileri ile mensuplarının davalarının her platformda savunulmasına dair çalışmalarda bulundu. MHP Genel Başkanı Alparslan Türkeş tarafından göreve çağrılması üzerine, 17 Nisan 1987 tarihinde üniversitesindeki öğretim üyeliği görevinden istifa eden Bahçeli, 19 Nisan 1987 tarihinde yapılan Milliyetçi Çalışma Partisi (MÇP) Büyük Kurultayı’nda parti yönetimine seçildi ve Genel Sekreterlik görevine getirildi. MÇP ve MHP’nin yönetim kadrolarındaki görevi uzun yıllardır sürdüren Bahçeli, çeşitli zamanlarda Genel Sekreterlik, Genel Başkan Yardımcılığı, Merkez Yürütme Kurulu Üyeliği, Merkez Karar Kurulu Üyeliği, Genel Başkan Başdanışmanlığı görevlerinde bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi genel başkanı Alparslan Türkeş’in 4 Nisan 1997’de geçirdiği kalp krizi sonucu Ankara’da vefat etmesinin ardından Bahçeli, 18 Mayıs 1997 tarihinde gerçekleştirilen 1997 Milliyetçi Hareket Partisi Olağanüstü Kongresi’nde genel başkanlık için Alparslan Türkeş’in oğlu Tuğrul Türkeş ile yarıştı. İlk turda Türkeş 412, Bahçeli 359, Ramiz Ongun 231, Enis Öksüz 104, Muharrem Şemsek 80 ve İbrahim Çiftçi 13 oy aldı. Kurultayın ilerleyen saatlerinde Türkeş dışındaki tüm adaylar Bahçeli lehine çekildi ve ülkücüler arasında çıkan kavga sonucu kongre ertelendi. 6 Temmuz 1997 tarihinde gerçekleştirilen olağanüstü kongrede Türkeş ile Devlet Bahçeli arasında yapılan tercih yarışında Bahçeli 1193 delegeden 697 oy alarak yeni genel başkan seçildi. Türkeş 487 oy alarak ikinci sırada kaldı.

05 Kasım 2000, 12 Ekim 2003, 19 Kasım 2006, 8 Kasım 2009, 4 Kasım 2012 ve 18 Mart 2018 tarihlerindeki MHP Olağan Büyük Kongreleri’nde tekrar Genel Başkan seçilmiştir.

21, 23, 24, 25, 26 ve 27. Dönemde Osmaniye Milletvekili seçildi. 57. Hükümette Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcılığı görevini yürüttü.

İlginizi Çekebilir

Zorlu binasına silahlı saldırı

Zorlu Holding’e silahlı saldırı. İstanbul’da holding binası kurşunlandı. Şişli’de bulunan Zorlu Holding binasına silahla ateş …

Sınırsız Hosting