Ana Sayfa / Ekonomi / Diyanet tüccar oldu
DİYANET SECCADELERİ SATIŞTA

Diyanet tüccar oldu

Diyanet A.Ş olma yolunda ilerliyor, ticari ürünlerini satışa sundu. Diyanet’ten online alışveriş zamanı başladı. Diyanet seccade, tespih gibi ürünler satmaya başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı, resmi internet sitesinde, seccadeler tesbihler, sürahiler satışına başladı. Fiyatlar ise sosyal medyada gündem oldu.

Diyanet ürünleri satışa çıktı. Diyanet, şirketleşme yolunda ticari bir kurum olarak da ekonomi hayatında yer almaya başladı. Diyanetin ürünleri ise hem çok kaliteli hem de normal gelirli vatandaşların alabileceği meblağdan pahalı. bazı yorumcuları yakında bu fiyatlarla diyanet’in holding bile olabileceğini, paraya para demeyeceğini belirtiyor. Diyanet İşleri Başkanlığı ürün satışına başladı. Seccadeler, Türkiye Diyanet Vakfı’nın internet sitesinde 3 bin 500 TL’den satılıyor. Diyanet 2 bin 100 liraya kehribar tesbih, 2 bin 400 liraya Çeşm-i Bülbül İbrik ve Sürahi ile bardak da satıyor. Beykoz Cami Ayasofya objesine de bin 200 lira fiyat konuldu.

DİYANET ÜRÜN SATIŞLARINA BAŞLADI

Türkiye Diyanet Vakfı’nın (TDV) internet sitesi üzerinden satılan 3 bin 500 TL’lik ‘Madalyon Kırmızı Uşak Halı Seccade’ kırmızı, krem, lacivert ve mavi olmak üzere dört farklı renkte sunuluyor.
TDV’nin internet sitesinde ayrıca tesbihler de satışta bulunuyor. “Sarı renkli günlük kullanıma uygun damla kehribar” tesbih bin 50 ila 2 bin 100 lira fiyatları arasında satılıyor.

Çeşmi Bülbül İbrik ve 6 bardak ise 2 bin 400 TL liraya satışa çıkarıldı. Çeşmi Bülbül Sürahi ve 6 bardak ise 2 bin TL’den satışa sunuldu. Beykoz Camı Ayasofya objesinin fiyatı ise bin 200 TL oldu.

Diyanet’in ticaret yapması şu yorumlara neden oldu: “Millet ekmek bulamıyor, Diyanet pahalı ürünler satıyor bu nasıl bir mantık. Diyanet İşleri ticaret yapar mı?…”

İlginizi Çekebilir

Marketlere CHP liderinden mektup

Kemal Kılıçdaroğlu, marketlere mektup yazdı zamlar konusunda uyardı 10 ürün için zam yapılmamasını istedi. siyaset …