Ana Sayfa / İlginç / Doğu Ekspresi nostaljisi başladı

Doğu Ekspresi nostaljisi başladı

Nostaljik bir tren yolculuğu için Doğu Ekspresi tam size göre seferler yeniden başladı. Anadolu’nun kadim tarihi, tarihi ve doğal güzelliklerini keşfetmek için Doğu Ekspresi tren seferi mutlaka denenmeli. Koronavirüs nedeniyle ara verilen Doğu Ekspresi seferleri yeniden başladı.

Doğu Ekspresi yola çıktı seferler yeniden başladı. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Taşımacılık AŞ’nin en uzun rotalarından biri olan ancak yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında seferleri durdurulan Doğu Ekspresi treni Kars’tan ilk seferine çıktı.

TARİHİ BİR YOLCULUK: DOĞU EKSPRESİ

Kars Vali Vekili Mehmet Zahid Doğu ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Hayrettin Çetin, treni ziyaretlerinde yolcularla sohbet etti.

Doğu, trende yaptığı konuşmada Doğu Ekspresi’nin yola çıktığını ifade ederek, “Herkes dört gözle bu treni bekliyor. Her ne kadar normalleşsek de kurallara uymanızı rica ediyoruz. Maske, mesafe, hijyen kurallarını yerine getirmeliyiz. Aşının gücüyle gelinen süreçte uzun bir zamandır normalleşmemize rağmen vaka sayılarındaki düşüşleri görüyoruz. Uzun zamandır trenimiz bekleniyordu. Sağ salim gidiniz, sevdiklerinize ulaşınız” dedi.

Kars’tan hareket edip Erzurum, Erzincan, Sivas ve Kayseri güzergahını izleyecek tren, 1310 kilometre yol kat ettikten sonra son durağı Ankara’ya ulaşacak.

Doğu Ekspresi güzergâhı Ankara-Kırıkkale-Kayseri-Sivas-Erzincan-Erzurum-Kars’tan oluşuyor. Ara duraklarda birkaç dakika duraklarken, ana duraklarda ise bu süre 10-15 dakikaya kadar çıkabiliyor. (Birgün)

İlginizi Çekebilir

Erdal Beşikçioğlu belediye başkanı seçildi

Erdal Beşikçioğlu Etimesgut Belediye Başkanı seçildi. Behzat komiser belediye başkanı oldu. Behzat Ç. dizisi onu …

Sınırsız Hosting