Ana Sayfa / Kahince / Dr. Oğuz Gündoğdu öldü

Dr. Oğuz Gündoğdu öldü

Oğuz Gündoğdu aslen nereli, neci ve yaşı. Deprem uzmanı Dr. Oğuz Gündoğdu ölüm nedeni ne?

Dr. Oğuz Gündoğdu kalp sorunu nedeniyle öldü. Ünlü deprem uzmanı Oğuz Gündoğdu sık sık TV ekranlarından deprem konusunda açıklamalarda bulunuyordu. Dün kalp damarına stent takılan İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü eski öğretim üyesi Dr. Oğuz Gündoğdu, bu sabah fenalaşarak hayatını kaybetti.

Daha önce kalp ameliyatı olan ve kısa süre önce rutin kontrollerinde damar tıkanıklığı tespit edilen deprem uzmanı Dr. Oğuz Gündoğdu, dün Beylikdüzü’ndeki özel bir hastanede ameliyata alınırken yapılan müdahale ile stent tatıldı.

Dr. Oğuz Gündoğdu, bu sabaha karşı fenalaşarak yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Balıkesir’in Bandırma İlçesi’nde 1947 yılında dünyaya gelen, yıllarca İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü öğretim üyeliği yapan evli ve 1 çocuk babası Dr. Gündoğdu’nun cenazesinin yarın toprağa verilmesi bekleniyor. Özellikle Kuzey Anadolu Fay Hattı konunusunda uzmanlığı ile tanınan, 1999 Gölcük Depremi sırasında aktif olarak sahada görev yapan Dr. Oğuz Gündoğdu, emekli olmasından sonra da, Mahalle Gönüllüleri Derneği (MAGDER) Başkanlığı yaparak, çeşitli sivil toplum örgütlerinin yaptığı toplantılara katılarak olası İstanbul depremine karşı bilgilendirme çalışmalarını sürdürüyordu.

İlginizi Çekebilir

Bedelli düzenlemesi Meclis’ten geçti

Bedelli askerlik düzenlemesi yasalaşmasıyla birlikte yoklama kaçağı ve bakaya durumdakilere de bedelli yolu açıldı. 2022 …