Ana Sayfa / Ekonomi / E-Sigara yasaklandı

E-Sigara yasaklandı

E-Sigara satışı yasalandı Freansa’da. Elektronik sigaralara yasak geliyor tüm dünyada. Fransa’dan sigara savaşında yeni hamle… Tek kullanımlık elektronik sigaraların satışını yasaklamayı amaçlayan tasarının mecliste kabul edildiği açıklandı.

Elektronik sigaraların ticareti yasaklanıyor alım satımı yapılamayacak Fransa’da. E-sigara yasağı gelen ülkeler. Kabul edilen yasa tasarısı ile “Puff Bar” olarak da bilinen kullan-at elektronik sigaraların satışına yasak getirilmesi hedefleniyor.

Avrupa Komisyonunun 6 ay içinde tasarıya ilişkin fikrini bildirmesinin ve tasarının Senato’da görüşülmesinin ardından, 2024 yaz sonuna kadar yasağın hayata geçirilmesi bekleniyor.

Başbakan Elisabeth Borne daha önce konuya ilişkin yaptığı açıklamada, tek kullanımlık elektronik sigaraların 18 yaş altı gençlerde kullanımının arttığına dikkati çekmiş ve “tütünle mücadele ulusal planı” kapsamında bu sigaraların da yasaklanmasını gündeme getirmişti.

Borne, tütün oranının düşük olması ile pazarlanan ürünlerin, gençlere “sigara kullanma alışkanlığı” kazandırdığını ve bunun önüne geçilmesi gerektiğini vurgulamıştı.

Fransa Sağlık Bakanı Aurelien Rousseau da ülkedeki plajlar ve ormanlarda sigara kullanımının yasaklanacağını bildirmişti.

İlginizi Çekebilir

Sigara ve içkiye büyük zam

Sigaraya paket başı 9 lira zam geldi. Yeni zamlı sigara fiyatları ve hangi sigara kaç …

Sınırsız Hosting