Ana Sayfa / Genel / El Bab şehit ve yaralı askerlerin kimlikleri 8 Şubat 2017

El Bab şehit ve yaralı askerlerin kimlikleri 8 Şubat 2017

Fırat Kalkanı Harekatı 8 Şubat şehit olan askerlerin kimlikleri ve memleketleri ile yaralı 15 askerin isimleri belli oluyor. El Bab’da 2 askerimiz şehit oldu, 15 askerimiz yaralandı terör örgütü IŞİD saldırısında. TSK, El Bab’da 8 Şubat günü şehit olan askerler ve yaralı askerlerle ilgili açıklama yaptı, gün içinde şehit askerlerin isimleri ve memleketleri belli olacak.Türk Silahlı Kuvvetleri’nden (TSK) yapılan açıklamada,El Bab’da iki askerin şehit olduğunu 15 askerin de hafif yaralandığını açıkladı.

El Bab 8 Şubat 2017 şehit olan askerler ve yaralı askerler. 2 Mehmetçik daha şehit düştü Suriye’de Fınat Kalkanı Harekatı’nda. Türk Silahlı Kuvvetleri’nden (TSK) yapılan açıklamada,El Bab’da iki askerin şehit olduğunu 15 askerin de hafif yaralandığını açıkladı.
TSK, Suriye’nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik devam eden Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında El Bab’ın ele geçirilmesine dönük en kapsamlı operasyonu dün gece başlattı.
Genelkurmay Başkanlığı, Hava Kuvvetleri’nin de yoğun bombardımanla destek verdiği harekatta, stratejik önemdeki tepelerin ele geçirildiğini duyurdu.

TÜRK ASKERİ EL BAB MERKEZİNE GİRDİ

TSK destekli Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçleri bazı bölgelerde El Bab’ın içlerine doğru ilerlemeye başladı.

Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanları da harekatı sabaha kadar Ankara’daki Savaş Harekat Merkezi’nde takip etti.

Bölgedeki askeri kaynaklardan edinilen bilgilere göre, gece aynı anda bir çok hedefe yönelik olarak başlatılan harekatta stratejik önemdeki Hastane Tepesi, Akil Dağı ve Gençlik Merkezi ele geçirildi.

Gece boyu yaşanan şiddetli çatışmalar gün ağarınca da devam etti. Harekata zırhlı birlikler ve topçular da destek verdi.

Topçu atışlarıyla DAEŞ’e ait 189 hedef vuruldu. Savaş uçakları ise 58 bina, 1 karargah binası, 3 tünel girişi, 2 kontrol noktası ve 1 silahlı aracı imha etti.

Fırat Kalkanı Harekatı’nın 169’uncu gününde gerçekleştirilen operasyonlarda DAEŞ’e ait 254 hedef vuruldu, 58 terörist etkisiz hale getirildi. Koalisyon uçakları da 7 hava harekatıyla 13 hedefi vurdu.

TSK EL BAB 8 ŞUBAT ŞEHİT ASKERLER AÇIKLAMASI

Türk Silahlı Kuvvetleri, şiddetli çatışmaların sürdüğü El Bab’la ilgili bugün ikinci bir açıklama yaptı. Açıklama şöyle: Fırat Kalkanı Harekâtı kapsamında 8 Şubat 2017 sabah saatlerinde DEAŞ terör örgütü ile süren çatışmalar esnasında iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 15 kahraman silah arkadaşımız ise hafif şekilde yaralanmıştır. Yaralılar derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz.

İlginizi Çekebilir

Direksiyon sınavı değişti

Ehliyet sınavları değişiyor direksiyon sınavında U dönüşü de yaptırılacak. Ehliyet almak isteyenlere hem ekonomik he …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting