Ana Sayfa / Manşet / El Bab’da IŞİD’e ağır dabe

El Bab’da IŞİD’e ağır dabe

IŞİD’e El Bab’da bir darbe daha vuruldu. TSK, son El Bab harekatı ile ilgili bilgileri paylaştı. Fırat Kalkanı Harekatı’nda en çetin günler ve en çetin çatışmalar yaşanıyor. Türk askeri, kanlı terör örgütü IŞİD’e ağır darbe vuruyor. TSK’dan yapılan açıklamada, El Bab’da 68 DAEŞ’li teröristin etkisiz hale getirildiği ve 141 DAEŞ hedefinin imha edildiği belirtildi.

Fırat Kalkanı Harekatı 24 Aralık bilançosu açıklandı. TSK: IŞİD hedeflerini yerle bir etti. Suriye7de öldürülen IŞİD militanı sayısı bin 500’e yaklaştı. Türk Silahlı Kuvvetleri’nce (TSK), Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Suriye’nin kuzeyindeki El Bab bölgesinde, terör örgütü DAEŞ’e ait aralarında karargah binasının da bulunduğu 141 hedef ateş altına alındı, 68 terörist etkisiz hale getirildi.

TSK’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Top-havan atışları sonucu ve yaşanan çatışmalarda 38 DEAŞ’lı terörist etkisiz hale getirilmiş, 1 silahlı araç ve 1 drone imha edilmiştir. Hedef tespit vasıtaları ile tespit edilen DEAŞ’a ait 141 hedef ateş destek vasıtalarımızla ateş altın alınmıştır. Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar tarafından, Bab bölgesinde tespit edilen DEAŞ terör örgütüne ait toplam 6 hedefe 6 bomba atılarak; 30 DEAŞ’lı terörist etkisiz hale getirilmiş, DEAŞ tarafından kullanılan 3 karargâh binası ve 3 bombalı araç garajı imha edilmiştir. Toplamda 68 DEAŞ’lı terörist etkisiz hale getirildi.”’

İlginizi Çekebilir

EURO 2024 finali izle

İspanya-İngiltere final maçı canlı yayını ve saati. Euro 2024 finali izle bu akşam kanalı ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting