Ana Sayfa / İlginç / El yazması Tevrat bulundu Adana’da
EL YAZMASI TEVRAT

El yazması Tevrat bulundu Adana’da

Adana’da el yazması tevrat operasyonu ve el yazması kutsal kitapların fiyatı. Adana`da arama yapılan bir cipte, ceylan derisine el yazmalı Tevrat bulundu.

Tarih eser kaçakçılığı son cezalar ve yatılan hapis süresi dikkat çekiyor. El yazması Tevrat paha biçilemez fiyatta Adana’da ele geçirildi. Adana tarihi eser kaçakçılığı dikkat çekti. Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılıkla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri 01 BJ 684 plakalı cipte tarihi eser kaçakçılığı yapılacağı bilgisini aldı. Ekiplerin, Yüreğir ilçesi Kazım Başer Mahallesi`nde takibe aldıkları cipe 3 kişi bindi.

TARİHİ ESER EL YAZMASI TEVRAT
Ceylan derisine el yazması bulunan tevrata paha biçilemiyor. Hareket eden cipin yakalanması için olay yerine en yakın motorize yunus ekiplerine bilgi verildi. Yunus ekipleri cipi takibe başladı. Kısa süre sonra cipi durduran yunus ekipleri, içerisinde Refik S. (66), Cihan M. (34) ve Ömer A.`nın (63) bulunduğu araçta arama yaptı. Aramada cipin torpido gözünde ceylan derisine el yazması Tevrat bulundu.

Polis Tevrat`a el koyarken 3 kişiyi gözaltına aldı. Zanlılar ilk ifadelerinde araçta bulunan Tevrat`tan haberlerinin olmadığını söyledi.

Polis Tevrat`ı incelenmesi için Adana Müze Müdürlüğü`ne gönderdi. Burada görevliler yaptıkları incelemede ceylan derisine el yazmalı Tevrat`ın gerçek olduğunu ve paha biçilemez sınıfta bir tarihi eser olduğunu bildirdi.

İlginizi Çekebilir

Erdal Beşikçioğlu belediye başkanı seçildi

Erdal Beşikçioğlu Etimesgut Belediye Başkanı seçildi. Behzat komiser belediye başkanı oldu. Behzat Ç. dizisi onu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting