Ana Sayfa / Kime Ait / Elon Musk nereli, yaşı, neci?
ELON MUSK ASLEN NERELİ

Elon Musk nereli, yaşı, neci?

Elon Musk aslen nereli, kaç yaşında, hangi şirketlerin sahibi ve neden Türkiye’de sorusu. Tesla arabanın sahibi Elon Musk, Aselsan’a yatırım yapacak mı, uzay çalışmaları ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Elon Musk görüşmesinin ayrıntılarını sizler için derledik. 

Space X firmasının sahibi Elon Musk nereli, kaç doğumlu, başarısı ve şirketleri haberlerini sizler için derledik. Elon Musk, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşüyor bu da Elon musk neci, önemi, kimdir sorularını gündeme getiriyor. Musk’ın Erdoğan ile görüşmesinin geçen hafta açıklanan yerli otomobil projesinin ardından gerçekleşecek olması görüşmenin konusunun yerli otomobil projesi olacağı yönünde yorumlandı. Musk’ın CEO’su olduğu, 2003’te kurulan Tesla, Nisan ayında köklü otomotiv firması Ford’u piyasa değerini 45.46 milyar dolara çıkararak geride bırakmıştı.

ELON MUSK MEMLEKETİ. YAŞI, EĞİTİMİ VE BAŞARILARI

Dünya onu Elon Musk’u yani çılgın işadamı olarak tanıdı. Elon Musk neleri başardı, kimdir sizler için derledik. Peki teknoloji dünyasının son günlerde en çok konuşulan kişilerinden biri olan Elon Musk kimdir?

Güney Afrika asıllı ABD’li mucit ve girişimci olan Elon Musk Kanadalı bir anne Haldeman ve Güney Afrikalı bir baba Errol’un oğlu olarak dünyaya geldi.

Elon Musk kendi kendine yazılım programlayıp kodlamayı öğrendi ve 12 yaşındayken kendi yazdığı Blastar isimli oyunu tasarladı ve daha sonra bu oyunu o zamanın parası ile 500 dolara satarak bilişim sektöründeki ilk parasını kazandı.

ELON MUSK EĞİTİMİ VE ŞİRKETLERİ

1992’de, Kingston, Ontario’daki Queen’s University’de iki yıl eğitim aldıktan sonra ABD’nin önde gelen üniversitelerinden birisi olarak kabul gören University of Pennsylvania’da işletme ve fizik okumak için Kanada’dan ayrıldı.

Bu üniversiteden ekonomi alanında lisans diploması alan Musk, fizik alanında da yan dal diplomasının sahibi oldu.

Kardeşi Kimbal Musk’la beraber yeni organizasyonlar için bir çevrimiçi içerik yayınlama yazılımı olan Zip2 projesini hayata geçiren Musk,1999 yılında bu girişimi 307 milyon dolar nakit ve 34 milyon dolar hisse senedi karşılığında AltaVista’ya sattı.

Aynı yılın Mart ayında çevrimiçi finans ve ödeme servisi olan X.com’un ortak kuruculuğunu yaptı ve ilerleyen aylarda PayPal’i oluşturdu

2002 yılında bu girişimini ise 1.5 milyar dolara online alışveriş devi eBay’e sattı.

Musk belki de adını en çok duymamıza vesile olan şirketi SpaceX’i 2002 yılında kurdu. Musk uzay araştırmaları yapan şirketin CEO’su ve CTO’su olarak görevine devam ediyor.

SpaceX ISS’ye bir araç gönderen ve yanaştıran ilk ticari şirket olarak tarihe geçti.

İlginizi Çekebilir

Ankara emekli mitingi tarihi ve saati

Emekli mitingi Ankara kaç kişi katıldı katılacak bilgisi. 26 mayıs Ankara büyük emekli mitingi. CHP …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting