Ana Sayfa / Kime Ait / Emekli Kurban ikramiyesi tarihi

Emekli Kurban ikramiyesi tarihi

Emekli ikramiye ne zaman alacak. Kurban Bayramı için bilgisi. Kurban Bayramı emeli ikramiyesi ödenme takvimi belli mi sorusu. Emekli bayram ikramiyesi, artan enflasyonun altında ezilen milyonlarca emeklinin bir nebze nefes almasını sağlıyor. Bu yıl zamlı olarak ödenmeye başlanan bayram ikramiyesi üç bin lira olarak hesaplara yatacak. Emekli bayram ikramiyesi Kurban bayramından önceki hafta olan 6 Haziran ile 10 Haziran arasında yatırılması bekleniyor

Kurban emekli bayram ikramiyesi ne zaman hesaplara yatacak bilgisi. Emekli bayram ikramiyesini ne zaman alacak Kurban Bayramı için sorusu.

Emekli bayram ikramiyesi, yılın ikinci dini bayramı olan Kurban bayramı öncesinde hesaplara yatırılacak. Emekli ikramiyesi, Ramazan bayramı için verilen ikramiyede olduğu gibi 3 bin lira olarak hesaplara yatacak.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

Üç bin lira olarak hesaplara yatacak olan ilk emekli bayram ikramiyesi, Kurban bayramından önceki hafta olan 5 Haziran – 10 Haziran arasında yatırılması bekleniyor.

EMEKLİ İKRAMİYESİ İÇİN AÇIKLAMA

3 bin TL olan bayram ikramiyesi hakkında da konuşan Işıkhan, “Takvimlendirme çalışması devam ediyor, bayramdan önce vereceğiz. Bu konuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz, yakın zamanda takvim açıklanacak.” ifadesini kullandı.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR?

Emekli ikramiyesi 2024 yılında 3 bin lira olarak ödeniyor. Emekli vatandaşlar iki bayramda toplam 6 bin lira emekli ikramiyesi alacak.

“Emeklilere nefes aldıracak bütçeyi ayarlıyoruz” diyen Erdoğan “Emeklilerimizin bayram ikramiyelerinde bütçe imkanlarını tekrar zorlama pahasına bir artış yapmayı planlıyoruz. Önümüzdeki bayram bu rakamı yüzde 50 artış ile 3 bin liraya yükselteceğiz” ifadelerini kullandı.

GEÇEN YIL 4 BİN TL ÖDENMİŞTİ

Emekli bayram ikramiyesi zammı, 2023 yılında maaş artışları sonrasında açıklanmıştı. Bayram ikramiyeleri 1100 liradan 2 bin liraya yükseltilmişti. Böylelikle emeklilere geçtiğimiz yıl Ramazan ve Kurban Bayramı’nda 2 bin lira, toplamda 4 bin lira ikramiye ödemesi yapılmıştı.

İlginizi Çekebilir

Küçükçekmece çöken bina son durum

Küçükçekmece çöken binada ölen ve yaralananların isimleri. 3 katlı bina çöktü. Küçükçekmece çöken bina kaç …

Sınırsız Hosting