Ana Sayfa / Kime Ait / Emekli Kurban sonrası aylık alacak

Emekli Kurban sonrası aylık alacak

Kurban Bayramı öncesi emeli alıkları olmayacak. Emekli maaşını Kurban Bayramı sonrası alabilecek. Bu kurbanda emekliye aylık yok sadece ikramiye var. Emekliler 2024 kurban bayramı’na parasız girecek. İkramiyelerini 10 Haziran’dan itibaren alacak olan emeklilerin maaşları, 16 Haziran’da başlayan ve 9 gün sürecek bayram tatili sonrasına kaldı.

Emekli aylıkları Kurban Bayramı sonrası ödenecek.  Kurban Bayramı emekli ikramiyesinin ödeme takviminin belli olmasıyla beraber gözler memur ve emekli maaşlarının ödeme tarihlerine çevrildi. Bayram ikramiyeleri 10 Haziran’dan itibaren ödenecek ancak maaşlara ilişkin resmi bir açıklama yapılmadı. CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, emeklilerin Kurban Bayramı’ndan önce maaşlarını alması gerektiğini söyledi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emeklilere yönelik Kurban Bayramı ikramiyelerinin, Emekli Sandığı kapsamında aylık alanlara 10 Haziran, Bağ-Kur kapsamında aylık alanlara 11 Haziran, SSK kapsamında aylık alanlara ise 12-13-14 Haziran tarihlerinde ödeneceğini açıkladı.

EMEKLİ MÜJDE BEKLİYOR

SSK emeklilerine maaşları, tahsis numaralarına göre her ayın 17’si ve 26’sı arasında, Bağ-Kur emeklilerine de aynı şekilde her ayın 25’i ve 28’i arasında ödeniyor. AKP iktidarına seslenen CHP’li Sarı, “Elinizi taşın altına koyup bayram öncesinde emeklilerimize bayram sevinci yaşatacak bu müjdeyi hemen vermenizi bekliyoruz” dedi. Serkan Sarı, “Emeklimiz müjde bekliyor ama iktidar emekli ve memurlarımızı açlık ve yokluğa mahkum etmeyi sürdürüyor. İktidarın gereken tüm tedbirleri alıp emeklilerimize en azından bayram öncesinde, reva gördüğü açlık sınırı altındaki maaşlarını vermeli” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

Emekli Kurban ikramiyesi tarihi

Emekli ikramiye ne zaman alacak. Kurban Bayramı için bilgisi. Kurban Bayramı emeli ikramiyesi ödenme takvimi …

Sınırsız Hosting