Ana Sayfa / Sağlık / Enerji içecekleri beyni öldürüyor

Enerji içecekleri beyni öldürüyor

Enerji içecekleri vücudumuza ne yapıyor nasıl zarar veriyor Prof. Dr. Canan Karatay açıkladı.  Enerji içecekleri bağışıklık sistemini bitiriyor, beyni öldürüyor diyor Canan Karatay.

Enerji içeceklerinin zararlarını Prof. Dr. Canan Karatay açıkladı. Canan Karatay’a göre enerji içecekleri bağışıklık sistemini çökertiyor,. beyne hasar veriyor. Prof. Dr. Canan Karatay enerji içecekleriyle ilgili uyarılarıda bulundu. Karatay, “Enerji içecekleri insan sağlığı için zehirdir” dedi.
Prof. Dr. Canan Karatay, “Bütün enerji içeceklerinin içine koyulan yüksek miktardaki mısır şurubu şekeri ve kimyasallar insanın bağışıklık sistemini çökertir, bağırsakları mahveder, beyni mahveder. Verdiği enerji bir-iki saat sürse dahi insanı perişan hale getirir. O bir-iki saat için verdiği enerji mutluluk hissine insanlar bağımlı olur. Dediğiniz gibi alkolden daha tehlikeli bir şekilde karaciğeri yağlandırır. Alkolden daha tehlikeli bir şekilde beyni bozar, bağırsakları bozar, bağışıklık sistemini çökertir ve her türlü hastalığın temeli atılmış olur” diye konuştu.

ENERJİ İÇECEKLERİNİN YOL AÇTIĞI HASTALIKLAR
Canan Karatay, söz konusu içeceklerin ne gibi hastalıklara yol açtığı konusunda da şunları kaydetti:
?İşte bu şekerli içecekler, şekerli gazlı içecekler dahil, enerji içecekleri bağırsaklardaki dost bakterileri öldürüyor, bağırsak hücrelerini parçalıyor. Bununla beraber düşman bakterileri çoğaltıyor, şeker hastalığının temeli atılıyor. Tiroit, haşimato, alzheimer, kanserler, şeker hastalığı, tansiyon hastalığı, böbrek hastalığı, karaciğer yağlanması, pankreas hastalığı Tip1 ve Tip2 diyabet gibi hastalıkları tetikliyor”

İlginizi Çekebilir

Mersin kazada ölen 10 kişinin isimleri

Mersin ölen 10 kişinin isimleri e yaralı 39 kişinin kimlikleri. Mersin’de katliam gibi trafik kazası. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting