Ana Sayfa / Yaşam / Engin Ardıç’a Gazi soruşturması

Engin Ardıç’a Gazi soruşturması

Gazilere şaklaban dediği öne sürülen Sabah yazarı Engin Ardıç için soruşturma açıldı. Engin Ardıç, Gazilere ağır hakaret içeren bir yazı kaleme aldı, AK Parti çevreleri bile bu yazıya isyan etti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Sabah Gazetesi yazarı Engin Ardıç hakkında “Çakma Gaziler” yazısı nedeniyle soruşturma açtı.

Yazar Engin Ardıç’a soruşturma açıldı. AK Parti çevreleri bile Sabah Yazarı Engin Ardıç’ın maksadını aştığını hatta yazılarıyla AK Parti ve Erdoğan’ı öveceğim derken büyük zarar vermeye başladığını ve Sabah Yönetiminin bu yazarla yolunu ayırma vaktinin geldiğini söylemeye başladı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Sabah Gazetesi yazarı Engin Ardıç’ın “Çakma Gaziler” yazısıyla ilgili soruşturma açtı.

ENGİN ARDIÇ GAZİLER İÇİN NE YAZMIŞTI?

Engin Ardıç, 1 Kasım tarihinde Sabah gazetesinde yayınlanan yazısında gazilere hakaret eden ifadeler kullanmıştı.

Bugün Ankara Adalet Sarayı önünde toplanan bir grup gazi, Ardıç hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da partisinin grup toplantısında Engin Ardıç’ı sert bir dille eleştirmiş ve “Havuz medyasından bir köşe yazarı gazilere şaklaban diyecek kadar aklını yitirmiş. Aslında kendisi şaklaban. Sen bu kelimeyi kullanamazsın diye kapının önüne mi koyacaklar? Merak ediyorum. Bir şaklaban bir gazetede yazı yazamaz. Gazilere sahip mi çıkacaklar, yoksa geçmişte şehitlere kelle dedikleri gibi aynı tavırlarını sürdürecekler mi? Sensin şaklaban.” demişti.

İlginizi Çekebilir

Barış Boyun neci, nereli, yaşı?

Barış Boyun aslen nereli, kaç yaşında, hangi çetenin lideri ve Barış Boyun örgütünün uçları işlediği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting