Ana Sayfa / Gündem / Erdoğan 7 Bakanı değiştirecek iddiası

Erdoğan 7 Bakanı değiştirecek iddiası

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 24 Mart AKP kongre konuşması ve değişecek 7 bakan iddiası. Hangi bakanlar değişiyor. İddialara göre AKP kongresi sonrası 7 bakan değişecek, 3 bakanlık bölünecek. 

Erdoğan, en az 7 bakanı değiştirecek ve 3 bakanlık da ikiye bölünecek iddiası. 24 Mart AK Parti kongresi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacağı konuşma.

Odatv’nin haberine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan beklenenden büyük bir değişikliğe hazırlanıyor.

Günlerdir beklenen kabine değişikliği bilgileri sayfalarına taşıyorken Odatv’nin edindiği yeni bilgilere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan beklenenden büyük bir değişikliğe hazırlanıyor.

Son iki gündür konutundan çıkmayan Cumhurbaşkanı, AKP kongresi öncesinde 7 bakanı birden değiştirecek. Bazı bakanlıklar ise ayrılacak.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı; Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Aile Bakanlığı olmak üzere ikiye bölünecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ise Turizm Bakanlığı ile Kültür Bakanlığı olarak ikiye ayrılacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da iki ayrı bakanlık olarak hizmet verecek.

Buna ek olarak da 3 Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı oluşturularak bu görevlere yeni isimler atanacak.

Çarşamba günkü kongrede ise AKP MKYK’da 29 ismin değişmesi bekleniyor. Bu durum MKYK Asil Üye sayısında yüzde 20 artışa denk gelirken Erdoğan’ın MKYK’nın yeni kadrosunu çok önemsediği belirtiliyor.

2023’e giden kadroyu oluşturacağı öğrenilen MKYK’da Erdoğan’ın iki gündür yalnızca Mehmet Özhaseki, Süleyman Soylu, Mahir Ünal, Erkan Kandemir, Hasan Doğan gibi isimlerle görüştüğü öğrenildi. Erdoğan’ın Mahir Ünal ile görüşmesinin sebebinin ise kongre düzeni üzerine olduğu öğrenildi.

Odatv geçen hafta da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un koltuklarına yeni isimlerin atanacağını okuyucularına duyurmuştu.

Kaynak: Odatv

İlginizi Çekebilir

Temel Karamollaoğlu siyaseti bırakıyor

Temel Karamollaoğlu Saadet Partisi liderliğini bırakıyor. Temel Karamollaoğlu emekliye ayrılıyor. Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu’nun …

Sınırsız Hosting