Ana Sayfa / Genel / Erdoğan kaç yaşına bastı

Erdoğan kaç yaşına bastı

Cumhurbaşkanı Erdoğan kaç yaşına girdi, doğum günü ve gerek doğum yaşı kaç soruları. Erdoğan 70 yaşına girdi., Erdoğan hangi siyasi parti liderlerinden daha yaşlı sorusu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın doğum günü merak konusu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kaç yaşında olduğu da araştırılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğum günü mü? Cumhurbaşkanı kaç yaşında?

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu yıl kaç yaşına girdi, Erdoğan doğum tarihi ne, doğumgünü ne zaman soruları. Erdoğan mı yoksa Bahçeli mi büyük soruları. Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın doğum gününün ne zaman olduğu merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı doğum günü ve yaşı araştırılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan kaç yaşında? Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğum günü ne zaman? İşte detaylar…
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KAÇ YAŞINDA?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 26 Şubat 1954 tarihinde dünyaya gelmiştir. Bugün doğum günü olan Cumhurbaşkanı Erdoğan 70 yaşında oldu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN DOĞUM GÜNÜ MÜ? Recep Tayyip Erdoğan kaç yaşında?

CUMHURBAŞKANININ ÖZET OLARAK HAYATI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk siyasetçi ve Türkiye’nin 12. Cumhurbaşkanıdır. 26 Şubat 1954 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. İstanbul İmam Hatip Lisesi’nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi’nden ekonomi eğitimi almıştır. Siyasi kariyerine Millî Selamet Partisi (MSP) bünyesinde başlamış, ardından Refah Partisi ve Fazilet Partisi gibi çeşitli siyasi partilerde aktif rol almıştır. 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilerek Türkiye’nin en büyük şehrinin belediye başkanlığını yapmıştır. Daha sonra 2001’de AK Parti’yi kurmuş ve partinin genel başkanı olmuştur. AK Parti’nin iktidara gelmesinin ardından 2003 yılında Türkiye’nin 58. hükümetinin başbakanı olarak göreve başlamış ve üç dönem boyunca bu görevi sürdürmüştür. 2014 yılında yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Türkiye’nin ilk doğrudan seçilen Cumhurbaşkanı olmuş ve bu göreve seçilmiştir. Halen Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı olarak görevine devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

Belediye başkanından çalışanına taciz

Belediye başkanı 25 yaşındaki bayan çalışanına makam odasında cinsel tacizde bulundu iddiası. Mardin’de belediye bakanı …

Sınırsız Hosting