Ana Sayfa / Kime Ait / Erdoğan ve İnce’nin mal varlığı
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN

Erdoğan ve İnce’nin mal varlığı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin mal varlıkları belli oldu. Erdoğan’ın bankalarda ne kadar parası var, gayrimenkulleri ve taşınır taşınmaz menkulleri belli oldu. Muharrem İnce’nin mal varlığı neler ve ne kadar parası var bilgisi. Cumhurbaşkanı adaylarının YSK’ya verdiği mal bildirimi ve varlıkları dikkat çekti. Meral Akşener’in mal varlığı ve bankadaki parası ise henüz belli değil. 

Cumhurbaşkanı adaylarının servetleri belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve aday Muharrem İnce’nin mal varlıkları YSK’ya teslim edildi. Meral Akşener’in mal varlığı ise henüz açıklanmadı. En zengin cumhurbaşkanı adayı Cumhurbaşkanı Erdoğan oldu. Cumhurbaşkanlığı seçimleri yaklaşırken adayların mal varlıkları da merak konusu oldu. CHP’nin adayı Muharrem İnce, Hakkari mitinginden sonra mal varlığını açıklamış ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da mal varlığını açıklamasını istemişti. İşte Erdoğan’ın YSK’ya 2014 seçimlerinde sunduğu mal varlığı.
CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Hakkari mitingi sonrası mal varlığını açıklamıştı.

İnce, bu akşam da Halk Tv’de katıldığı ve Uğur Dündar’ın sunduğu programda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrı yaparak, mal varlığını açıklamasını istedi.

İŞTE ERDOĞAN’IN 4 YIL ÖNCEKİ MALVARLIĞI:
Cumhurbaşkanı Erdoğan, en son 2014 yılında Cumhurbaşkanlığına seçildiğinde mal varlığını açıklamıştı. YSK’dan o dönem yapılan açıklamada “01 Temmuz 2014 tarihi itibariyle Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın mal beyanı aşağıda sunulmuştur” denilmişti. İşte YSK’ya verilen listeye göre Erdoğan’ın 4 yıl önceki mal varlığı:

A – TAŞINMAZ MAL BİLGİLERİ

Güneysu-Dumankaya Köyü 2.000 metrekare arsa (Maliyeti 10 bin TL)

B – TAŞINIR MAL BİLGİLERİ

Binek Otomobil (Maliyeti : 234.080 TL)

C – BANKA VE MENKUL DEĞERLER

Banka hesaplarında toplam 4.404.192,13 TL, 200.000 $

D- ALACAKLAR

500.000 TL

Yayınlanan mal bildiriminde; Erdoğan’ın Güneysu, Dumankaya Köyü 2 bin metre kare bir arazisi; 234 bin TL değerinde 2011 model AUDİ A8 marka otomobili; Çeşitli bankalardaki TL ve ABD doları cinsindeki nakit para miktarına da yer verildi.

500 BİN TL’NİN SIRRI MERAK EDİLMİŞTİ
Mal varlığındaki en dikkat çeken ayrıntı ise Erdoğan’ın büyük oğlu Ahmet Burak Erdoğan’ın babasına 500 bin TL borçlu olduğu belirtildi.

Bir önceki mal bildiriminde “500 bin lira alacaklı” olduğu bilgisi yer alırken, kimden alacaklı olduğu yazılmamıştı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN MAAŞI NE KADAR?
2018 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu ile Cumhurbaşkanı’na verilecek yıllık ödenek 708.000 TL olarak belirlenmiştir. 2018 yılı için belirlenen Cumhurbaşkanı aylık ödeneği ise: 708.000 ÷ 12 = 59.000 TL’dir.

MUHARREM İNCE’NİN MAL VARLIĞI NE KADAR?
CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Hakkari’de düzenlediği mitingte kendisinin ve eşinin mal varlığını açıkladı. Altına imzasını attığı mal beyanını gazetecilere de dağıtan İnce ve eşinin; evleri, babalarından kalma köydeki tarlaları ve araçlarının bedelleri dahil toplamda 2 milyon 206 bin liralık mal varlığı bulunuyor.

BANKA HESAPLARI: 100 BİN LİRA, 20 BİN DOLAR, 30 BİN EURO PARA, 31 BİN LİRA BORÇ
İnce çiftinin banka hesaplarında bulunan paralarının miktarı şöyle; 100 bin Türk lirası. 20 bin ABD doları, 30 bin euro. İnce çiftinin 40 bin lira değerinde 225 gram da altınları var.
Muharrem İnce’nin iki ayrı bankaya da toplamda 31 bin 200 lira kredi borcu bulunuyor.

GAYRIMENKUL: 1 MİLYON 350 BİN LİRA
Muharrem İnce ve eşinin; 100 bin lira değerinde Yalova’da bir evleri, toplam 200 bin lira değerinde Yalova’da Elmalıkköyü ve Gaziosmanpaşa Mahallesi’nde 2 ayrı tarlaları, Yalova Fevziçakmak Caddesi’nde 150 bin lira değerinde bir evleri, Elmalıkköyü’nde 300 bin lira değerinde içerisinde bir evin bulunduğu arsaları, merhum babasından kalma tarla hissesi ile Ankara Çankaya’da 600 bin lira değerinde bir evleri bulunuyor.

517 BİN LİRA DEĞERİNDE 3 ARAÇ
İnce çiftinin kredi borcu süren 109 bin lira değerinde 2016 model BMW marka otomobilleri, yine kredi borcu süren 2012 model 80 bin lira değerinde Mercedes marka bir otomobilleri ile 328 bin lira değerinde 2015 model BMW marka bir otomobilleri var.

3 TABANCA BİR TÜFEK: 20 BİN LİRA
Muharrem İnce’nin ayrıca 2 bin lira değerinde Baretta, 8 bin lira değerinde Sig Sauer ve 5 bin lira değerinde Colt marka olmak üzere 3 tabancası ile 5 bin lira değerinde CZ marka bir tüfeği bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Ali Çelik neci, nereli ve kim (Hakkari Valisi)

Hakkari Valisi Ali Çelik aslen nereli, yaşı, eğitimi ve kimdir bilgileri. Hakkari Kayyım Belediye Başkanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting