Ana Sayfa / Yaşam / Erdoğan’ın Yenikapı mitingi katılan sayısı 17 Haziran

Erdoğan’ın Yenikapı mitingi katılan sayısı 17 Haziran

Yenikapı 17 haziran Cumhurbaşkanı Erdoğan mitingine katılım sayısı ve önceki mitinglerle karşılaştırılması. AK Parti Yenikapı 17 Haziran ve Erdoğan Mitingi kaç kişi katıldı sorusu ve sosyal medyada dolaşan rakamlar bilgisi. 

17 Haziran AK Parti Yenikapı Mitingine kaç bin kişi katıldı sorusu ve yanıtı. Yenikapı büyük AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan mitingi 17 Haziran katılımcı sayısı ve katılanların bilgileri. AKP tarafından Yenikapı Miting Alanı’nda gerçekleştirilen “Büyük İstanbul Mitingi”ne katılacak vatandaşların alana girişleri saatler öncesinden başladı. Mitingin gerçekleştirileceği alana konuşmaların yapılacağı dev bir platform kuruldu. “Büyük Türkiye Güçlü Lider İster” yazılarının yer aldığı platforma iki dev ekran yerleştirildi.
Ayrıca meydanın birçok yerine vatandaşların mitingi daha rahat takip etmeleri için dev ekranlar yerleştirildi, vinçlere hoparlörler takıldı. Alana “Büyük Türkiye Güçlü Lider İster” yazılı dev pankartla AK Parti ve Türk bayrakları da asıldı.

YENİKAPI AK PARTİ MİTİNGİ EN AZ 300 BİN KİŞİ

Güvenlik noktalarından alana girenlere AK Parti ve Türk bayraklarının  yanı sıra su ve yağmurluk dağıtıldı. Öte yandan alanda sağlık görevlileri sedyelerle beklerken, alan dışında çok sayıda ambulans hazır tutuluyor. Vatandaşların ihtiyaçları için çok sayıda seyyar mescit ve tuvalet de alana kuruldu. Miting meydanı izdiham yaşanmaması için bariyerlerle kısım kısım ayrıldı.

Mitinge, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Başbakan Binali Yıldırım ile bakanlar ve milletvekili adayları katılıyor. Gözlemciler AK Parti Yenikapı mitingine en az 300 bin kişinin katılmasının beklendiği belirtiliyor. AK Parti’nin Büyük İstanbul Mitingi”ne katılmak isteyen bazı vatandaşlar deniz yolunu tercih etti. Üsküdar’da Yenikapı’ya gidecek teknelere binmek isteyenler önce arama noktasından geçti. Yolcu tekneleri daha sonra Yenikapı’ya doğru hareket etti.

Büyük İstanbul  Miting sebebiyle saat 09.30’dan itibaren kentte bazı yollar trafiğe  kapatıldı.

Bu doğrultuda, Atatürk Bulvarı yönünden Unkapanı Köprüsü’den  Sirkeci’ye katılım, gerekirse Taksim istikametinden Unkapanı Köprü’den Sirkeci’ye  katılım, Balat Sahil Abdul Ezel Paşa Caddesi’nden Unkapanı Köprü altından Sirkeci  istikameti, Ragıp Gümüş Pala Caddesi, Cemil Birsel Caddesi’nden Sirkeci  istikameti, Reşadiye Caddesi, Hamidiye kavşaktan Sirkeci Meydan istikameti,  Sirkeci Meydan Sahil Kennedy Caddesi, Sarayburnu Çatladıkapı, Kumkapı, Yenikapı,  Yedikule Demirhane Caddesi’nden Zeytinburnu Ek Hizmet Binası Sahil Kuzeye katılım  arasına çıkan tüm cadde ve sokaklar, Edirnekapı, Millet Caddesi, Cevizlibağ’dan  Topkapı Tünele 10. Yıl Caddesi’ne katılım ve 10. Yıl Caddesi, Genç Osman Caddesi,  Sahil Keneddy Caddesi’ne kadar gidişli gelişli ve bu caddeye çıkan tüm cadde ve  sokaklar, Zeytinburnu Demirhane Caddesi’nden Kazlıçeşme otopark alanı, 10. Yıl  Caddesi istikameti ve Demirhane Caddesine çıkan tüm cadde ve sokaklar, Bakırköy  Sahil Kennedy Caddesi, Ekrem Kurt Bulvarı Taşhanlar Varyant ile Galata Köprü  arası gidiş ve geliş, Avrasya Tüneli (her iki yön) araç trafiğine kapatıldı.

Bu kapsamda trafik akımı, D-100 Kuzey – Güney Yol, Yeşilköy Havuzlu  Kavşak – Atatürk Havalimanı Caddesi – Basın Ekspres Yolu, Ataköy Sahil – Adnan  Kahveci Bulvarı, Ataköy Sahil Strazburg Caddesi – Ataköy Bulvarı, Bakırköy  Taşhanlar Köprü – Ekrem Kurt Bulvarı, Vatan Caddesi, Millet Caddesi, Balat Sahil  -Atatürk Bulvarı yönünden sağlanacak, Avrasya Tüneli’ni Anadolu istikametinden  kullanmak isteyen araç sürücüleri, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü İstikameti ile  Harem Arabalı Vapur İskelesine yönlendirildi.

Öte yandan polis ekipleri miting alanına giden yollarda güvenlik  önlemleri aldı. Önlemler kapsamında kapatılan yol noktalarına demir bariyerler konurken İBB’ye ait kamyonlarla da yollar kesildi.

İlginizi Çekebilir

Güniz Akkuş saldırıda yaralandı

Hanımağa lakaplı Güniz Akkuş silahlı saldırıda yakalarından yaralandı. çete savaşları mı? Güniz Akkuş neci., kim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting