Ana Sayfa / Yaşam / Eskişehirspor’da yönetim istifa etti
ESKİŞEHİRSPOR YÖNETİMİ

Eskişehirspor’da yönetim istifa etti

Eskişehirspor’da yönetim kurulu başkanla birlikte görevi bıraktı. Eskişehirspor olağanüstü genel kurulu 22 Kasım’da yapılacak. Eskişehirspor’Da futbolcuların da kulübü terk etmeye başladığı öne sürüyor. Zor günler geçiren Eskişehirspor’da Başkan Sinan Özeçoğlu düzenlediği basın toplantısıyla yönetim kurulu ile birlikte görevden ayrılma kararı aldıklarını açıkladı. Es Es’te Olağanüstü Genel Kurul tarihi 22 Kasım…

Eskişehirspor’da yeni başkan kim olacak sorusu. TFF 1. Lig’de zor günler geçiren Eskişehirspor’da Başkan Sinan Özeçoğlu, bir basın toplantısı düzenledi. Başkan Özeçoğlu kulübün mali durumuyla ilgili detaylı bilgiler verirken çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özeçoğlu ve Yönetim Kurulu istifa kararı alırken 22 Kasım’da Olağanüstü Genel Kurul düzenleneceği açıklandı.
Özeçoğlu, “Bir yandan takım kurmaya çalışırken, bir yandan da kulübün kronikleşmiş sorunlarıyla uğraştık. 3 puan silme cezasıyla karşı karşıya kaldık, ardından Sergen Yalçın görevi bıraktı. Ardından Yücel İldiz ile anlaştık… Bütün sorunlar için siyasi liderlerle görüşme yapıldı, görevde olduğumuz süre boyunca kasaya giren miktar 1 milyon TL. Ben ve arkadaşlarımın katkısı 17 milyon TL’dir. Gittiğimiz her kapıdan elimiz boş döndük. Kredimiz o kadar düşmüş ki, deplasmanda otele girmeden parası isteniyor.
Bu görevi her biri birbirinden değerli arkadaşlarla üstlenmiş olmak beni mutlu ediyor. Görevi kabul ederken de birikmiş sorunları çözmeye çalışırken da amacımız Eskişehirspor’un daha fazla zarar görmemesini sağlamaktı. Siyasilerle görüştük, kaynak bulmak yaratmak için çaba harcadık. Sorunlar birkaç insanın çözebileceği boyutu çoktan aşmıştır. Koltuğa yapışıp hiçbir şey olmamış gibi davranamayız” dedi.
Özeçoğlu, camiayı uyandırmak için bir şok etkisi yaratmak adına Olağanüstü Genel Kurul düzenleme kararı aldıklarını açıklarken 22 Kasım’da düzenlenecek seçimde yeniden aday olmayacağını da ifade etti. Yaklaşık 170 milyon TL borcu bulunan Eskişehirspor, TFF 1. Lig’de 8 puanla 16. sırada yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Üsküdar öldürülen 3 kişinin isimleri

Üsküdar pastane çatışma öldürülen 3 kişinin isimleri ve yaralıların kimlikleri. İstanbul Üsküdar’da bir pastanede barışmak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting