Ana Sayfa / Sağlık / Estetik dolguda dikkat edilmesi gerekenler

Estetik dolguda dikkat edilmesi gerekenler

Dudağına estetik dolgu yaptıracakların dikkat etmesi gerekenler. Estetik dolgu için hangi ürün kullanılmalı ve kime yaptırmalı. Adana’da kendini estetik uzmanı olarak tanıtan bir kişiye dudak dolgusu yaptıran hemşire Merve Keleş’in yüzü şimdi tanınmaz halde.

Estetik dolgu yapılırken ne yapmalı. Adana’da kendini estetik uzmanı olarak tanıtan bir kişiye dudak dolgusu yaptıran hemşire Merve Keleş’in yüzü şimdi tanınmaz halde. Üstelik dudaklarını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya… Peki estetik dolgu yaptırmadan önce nelere dikkat edilmeli? İşte bu konuda bilmeniz gerekenler…
En güvenilir madde Hyalüronik asit
Genç görünmek, kırışıklıkları ve izleri yok etmek isteyen kişilerin tercih ettiği estetik dolgu uygulamaları zaman içerisinde ciltte azalan maddelerin yerine konulması anlamına geliyor. Hyalüronik asit ise en güvenilir dolgu maddesidir. Hyalüronik asit vücutta bulunan bir madde olmasına rağmen 30’lu yaşların sonunda azalma gösterir. Estetik dolgu uygulamalarında cilde enjekte edilen Hyalüronik asit hem doğal görünmeyi sağlar hem de gençleştirir. Uygulama sonrası hyalüronik asit ile yapılan her dolgunun yan etkileri ortadan kaldırılabilir. İşlem sonrası zaman zaman kızarıklık, morluk gibi geçici yan etkiler görülebilir.
Hangi uzmana başvurulmalı?
Dolgu yaparken ilk dikkat edilmesi gereken şey uygulamayı bu konuda uzman hekimlere yaptırmaktır. Kuaför ya da internette kendilerini uzman doktor olarak tanıtan kişilere itibar edilmemelidir. Kişinin gerçekten dolguya ihtiyacı olup olmadığı iyi değerlendirilmeli, ihtiyacı olan bölgeye uygun ürün seçilmeli. Ek olarak hastanın ne tür beklentilerle dolgu yaptırmak istediği iyi anlaşılmalıdır. Dolgu yapıldığı miktara paralel etki gösteren bir uygulamadır. Dolgunun ihtiyaçları karşılayacak miktarda ve yüz orantısını bozmayacak şekilde uygulanması gerekir.

İlginizi Çekebilir

Dövmede kanser riski

Kanser riski dövmelilerde arttı. Dövme yaptırmak kansere neden olabilir. Dövme hastalıkları ve dövme sonrası ne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting