Ana Sayfa / Kadınca / Evde biber salçası nasıl yapılır
biber salça

Evde biber salçası nasıl yapılır

Neraman F. Bolu-Gerede ev hanımı 41 yaşında. “Selam bilgikahini. Ben evde biber salçası yapmak istiyorum. kolay biber salçası nasıl yapılır. nasıl biber olmalı ve salçalık biber alırken nerelere dikkat etmeliyim. yardım lütfen.”

Biber salçası için bazı püf noktaları vardır. Evde biber salçası yapımı aslında çok kalay ve bir o kadar da lezzetlidir.

KOLAY BİBER SALÇASI EVDE YAPILIŞI
Evet hanımlar şimdi biber salçası nasıl yapılır kolay ve pratik tarifini gelin birlikte okuyalım. Biberlerin sapları kesilip çekirdekleri ayıklandıktan sonra 3-4 parçaya bölmelisiniz. Derin ve büyükçe bir tencere içinde suyunu bırakması için önce kısık ateşte, daha sonra da suyunu çekene kadar orta ateşte pişirin. Pişirdiğiniz biberleri tencere içindeyken robotla püre haline getirin. Malzemenizi kabuklarından ayırmak istiyorsanız ince delikli bir süzgeçten geçirmenizde fayda vardır.

BİBERİ SALÇA HALİNE GETİRMEK VE BİBER DOĞRAMA

Pratik biber salçası için biberlerimiz artık hazır, Bundan sonraki aşamada biberlerinizi salça haline getireceksiniz. Domates salçasında olduğu gibi biber salçası yapımı için de iki yöntem var. Güneşte bekletecekseniz biber pürenizi tuzlayarak tepsilere boşaltıp üzerini temiz tülbentlerle örtüp güneş gören bir yere bırakmalısınız. Küflenmemesi için ara sıra karıştırarak alt üst etmenizde fayda vardır. Salçanızı kaynatma yöntemiyle yapacaksanız süzgeçten geçirdiğiniz biberleri çelik bir tencereye alıp tuzunu ekleyin ve devamlı karıştırarak iyice suyunu çekene kadar pişirin.

Hazırladığınız biber ve domates salçalarını sıcak suyla yıkayıp kuruttuğunuz cam kavanozlara koyarak üzerlerine zeytinyağı gezdirerek muhafaza edebilirsiniz. Ev salçası yapmak konusunun püf noktalarından biri tuzunu iyi ayarlamaktır, az tuz kullanırsanız salçanız çabuk küflenir. Tuzu biraz fazla eklemeniz, salçanızın uzun süre dayanmasını sağlayacaktır.

EVDE PRATİK DOMATES SALÇASI YAPILIŞI TARİFİ

İlginizi Çekebilir

Kuaför ve berberler pazarları kapalı

Kuaför ve berberler pazar günleri kapalı olacak. Gelin ve damatlara şok, pazar günleri güzellik salonları, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting