Ana Sayfa / Kime Ait / Evde Bitcoin madenciliğine ağır para cezası

Evde Bitcoin madenciliğine ağır para cezası

Bitcoin’i evde üretmeye ağır para cezası geliyor. Bu haber İran’dan. İran. Evde Bitcoin madenciliği yapanlara karşı ağır yaptırımlar uygulayacak. İran, ev elektriği kullanarak kripto para madenciliği yapanlara ağır para cezası verecek.

Bitcoin madenciliği ve cezaları tüm dünyada artıyor. İran Enerji Bakanlığı’nın elektrik sektörü sözcüsü, ev elektriği kullanan kripto para madencilerinin tespit edilirse ağır bir para cezası ödemek zorunda kalacaklarını söyledi.

EVDE BİTCOİN MADENCİLİĞİ VE CEZASI

Mostafa Rajabi Mashhadi, söz konusu para cezalarını ödemenin yanı sıra, bu madencilerin elektrik şebekesine verdikleri zararı da tazmin etmeleri gerektiğini de sözlerine ekledi.

Bu yıl, İran’da elektrik arzı iki sorunla karşı karşıya: yağışların azalması nedeniyle hidroelektrik santrallerinin elektrik üretimlerinde azalma ve ev elektriği kullanarak kripto para madenciliği.

Mashhadi Rajabi, kripto para birimlerinin izinsiz madenciliğinin yerel elektrik şebekesi ve transformatörlerin zarar görmesi nedeniyle elektrik temininde sorun yarattığını belirterek, bu madencilerin sürekli faaliyetlerinin kesinlikle elektrik arzını zorlaştıracağını ve neden oldukları hasar nedeniyle kesinti olasılığı olduğunu da sözlerine ekledi.

İlginizi Çekebilir

Zorlu binasına silahlı saldırı

Zorlu Holding’e silahlı saldırı. İstanbul’da holding binası kurşunlandı. Şişli’de bulunan Zorlu Holding binasına silahla ateş …

Sınırsız Hosting