Ana Sayfa / Kime Ait / Farah Zeynep Abdullah nereli, kökeni

Farah Zeynep Abdullah nereli, kökeni

Oyuncu Farah Zeynep Abdullah aslen Arap kökenli bir yanı da Boşnak oyuncu. İstanbul’da doğan Farah Zeynep Abdullah’ın soyağacı aslında birleşmiş milletler gibi. Sık sık Farah Zeynep Abdullah’ın kim olduğu, oynadığı filmler ve diziler soruluyor. Şu günlerde Muhteşem Yüzyıl Kösem’de bir prensesi canlandıran ünlü oyuncunun geçmişini sevgililerini ve yaşamını sizler için derledik. 

Farah Zeynep Abdullah Türkçe, İngilizce ve Fransızca bilen entellektüel oyuncularımızdan biridir. Türk sineması ve dizilerinde alımıyla, güzelliği ve zekasıyla dikkatleri üzerinde toplayan Farah Zeynep Abdullah 2016 yılı itibariyle 27 yaşında ve hala 18’lik kız gibi canlı ve taze. Farah Zeynep Abdullah 17 Ağustos 1989 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Arap kökenli, annesi ise Boşnak kökenlidir. Daha çocuk yaşlarda tiyatro ve müziğe karşı bir ilgisi vardı. 2006 yılında babasının işleri nedeniyle İngiltere’ye taşındı. Lise eğitimine Türkiye’de İstanbul Saint Michel Fransız Lisesi’nde başlasa da henüz birinci sınıftayken İngiltere’ye nakil oldu. Burada Fransızca, tiyatro, medya ve fotoğrafçılık dersleri aldı.

FARAH ZEYNAP ABDULLAH NE MEZUNU, HANGİ OKULU BİTİRDİ

Oyunculuk kariyeri için üniversite kaydını dondurmuştur.Farah Zeynep, üniversiteye başlamaya hazırlanırken Öyle Bir Geçer Zaman ki adlı dizi için teklif geldi. İngiltere’ye, okuluna dönmesine üç gün kala deneme çekimlerinde başarılı bulunduğunu ve Aylin rolüne seçildiğini öğrenmiştir. Bu dizide dizide dört çocuklu bir ailenin ikinci çocuğu olan Aylin’i canlandırmıştır.

FARAH ZEYNEP ABDULLAH KİM ASLINDA?

Daha sonra Yılmaz Erdoğan’ın filmi Kelebeğin Rüyası’nda oynamıştır.Bu filmde başrolleri Kıvanç Tatlıtuğ ve Mert Fırat ile paylaşmıştır. 2014 senesinde Star TV’de yayınlanan Kurt Seyit ve Şura adlı dizide başrol oynamıştır. Çağan Irmak’ın yönettiği 2014 yılının en başarılı filmlerinden olan Unutursam Fısılda filminde Hümeyra’nın da oynadığı Hatice (Ayperi) karakterinin gençliğini canlandırmıştır. Ayrıca oyuncu Barbie Prenses ve Rockstar animasyon filmindeki Prenses Azra’yı seslendirmiştir.

FARAH ZEYNEP ABDULLAH OYNADIĞI FİLMLER

2010-2012 Öyle Bir Geçer Zaman ki – Aylin Akarsu Talaşoğlu
2014 Kurt Seyit ve Şura – Şura
2013 Kelebeğin Rüyası – Mediha Sessiz
2014 Bi Küçük Eylül Meselesi – Eylül
2014 Unutursam Fısılda – Ayperi

FARAH ZEYNEP ABDULLAH ÖDÜLLERİ

2011 2011 Antalya Televizyon Ödülleri – En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
2013 18. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Ödülleri – Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu
2014 46. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

İlginizi Çekebilir

Almanya çifte vatandaşlık yasası rafta

Almanya Türk göçmenlere vatandaşlık vermeyecek. Almanya çifte vatandaşlık yasasını rafa kalırdı. Almanya’ya gidecek Türkler için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting