Ana Sayfa / Manşet / Faruk Akdoğan istifa 17 Ekim

Faruk Akdoğan istifa 17 Ekim

Niğde Belediye Başkanı AKP’li Faruk Akdoğan istifası 17 Ekim Çarşamba. Faruk Akdoğan aslen nereli, neci ve yaşı bilgileri. AKP’de son dönemde istifa eden Belediye Başkanları ve il başkanları sayısı. Niğde  Belediye Başkanı AK Partili Faruk Akdoğan, görevinden istifa etti.

AKP’li Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan istifa etti. Faruk Akdoğan aslen nereli, mesleği, yaşı ve kimdir bilgileri. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın istifa etmesinin ardından istifa edeceği konuşulan belediye başkanları arasında ismi geçen Faruk Akdoğan, bugün basın toplantısı düzenledi. Niğde Belediye Başkanlığı’nda ikinci dönemi olan Faruk Akdoğan, başkanlık görevinden istifa ettiğini açıkladı.

FARUK AKDOĞAN KİMDİR?

3 çocuk babası olan Faruk Akdoğan, 1991-1998 yılları arası Refah Partisi Merkez İlçe Başkanlığı, 1999-2001 yılları arasında Fazilet Partisi İl Başkanı olarak görev yaptı. 1994 yılında Refah Partisi’nden, 1999 yılında da Fazilet Partisi’nden İl Genel Meclis Üyesi seçildi. 2001 yılında AK Parti kurucu üyeleri arasında yer aldı. 2002’de AK Niğde İl Başkanı olarak görevlendirildi. 29 Mart 2009’deki yerel seçimlerde yüzde 39.9 oy oranıyla Niğde Belediye Başkanı seçildi. Akdoğan, 2014 seçimlerinde ise oy oranını yüzde 41.1’e yükselterek tekrar Başkan seçildi.

İlginizi Çekebilir

Papua Yeni Gine heyelan faciası

Papua yeni Gine’de 2 binden fazla insan toprak altında tarihin en büyük heyelan faciası yaşanıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting