Ana Sayfa / İlginç / Fatih Terim’in şikayet ettiği 14 kişi

Fatih Terim’in şikayet ettiği 14 kişi

Fatih Terim, 14 kişinin cezalandırılması için harekete geçti. Fatih terim, hangi isimlerin ceza alması için hukuka başvurdu sorusu. Sosyal medyadan Fatih Terim’e hakaret ettikleri gerekçesiyle 14 kişi hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Suç duyurusu dilekçesinde, ’emsal mahiyette’ ceza talep edildi

Fatih Terim, kimler için suç duyurusunda bulundu kimlerin hapse atılarak cezalandırılmasını talep etti bilgisi. Galatasaray futbol takımı teknik direktörü Fatih Terim, kendisi hakkındaki bazı tweetleri yargıya taşıdı. Fatih Terim avukatı Rezan Epözdemir aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Terim’in spor kariyerine yer verilen dilekçede, “Müvekkilin gerek Galatasaray Spor Kulübü ve gerekse Türk Futbol Milli Takımı ile elde ettiği başarılar herkesin malumudur. Bu üstün mesleki başarı ve tecrübelerinin yanında müvekkil her zaman gözettiği ve evrensel futbol fair-play kurallarına tam ve içten riayeti ile de gerek ulusal ve gerekse uluslararası futbol camiasının saygınlığını kazanmıştır. Müvekkilin sportif yaşantısında ve sosyal ilişkilerinde örnek olduğu ve bu hassasiyetlerle hareket ettiği tartışmaya mahal vermeyecek kadar aşikardır” denildi.

KAMU DAVASI TALEP EDİLDİ

14 kişinin yaptığı sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarına ayrıntılı olarak yer verilen dilekçelerde, bu kişilerin Fatih Terim’in kişilik haklarına ağır derecede ve alenen zarar vererek “Hakaret” suçunu işledikleri öne sürüldü. Dilekçede, kimlik ve adres bilgilerinin tespit edilmesinin ardından söz konusu kişiler hakkında ‘alenen hakaret’ suçundan emsal mahiyette cezalandırılma amacıyla iddianame hazırlanarak kamu davası açılması talep edildi.

İlginizi Çekebilir

Hamas Lideri’nin 3 oğlu öldürüldü

İsrail Hamas Liderinin evini vurdu. İsrail’in Gazze’ye saldırılarında Hamas lideri İsmail Heniyye’nin 3 oğlu ve …

Sınırsız Hosting